RX 570 8 GB mı, RX 580 4 GB mı?

RX 580 daha ucuzmuş zaten?
Farkındaysan fiyat açısından daha iyi veya daha kötü yorumu yapmadım ? Sallamak için sallıyorsun, ki bu fiyat bandında çok daha iyi kartlar da mevcut. Bir şeylere yorum yapmadan önce veya fikir belirtmeden önce iyice bir tartmanı tavsiye ederim. İyi forumlar.

4 GB VRAM ileride yetmeyecek. RX 570 8 GB kesinlikle çok daha uzun ömürlü bir seçenek olacaktır. 5 10 FPS diye VRAM kısıtlılığına mağdur kalmayın.
Mesajıma neden üzgün attınız? 400 TL farkı daha düşük kartın 4 GB fazla VRAM’li versiyonuna vermenin mantıklı olmadığını düzgün bir üslupla belirttim.

Son düzenleme:
Arada performans olarak uçurum bir fark yok, RX580 daha performanslıdır. Fakat 1800 TL bütçeye ikisinden de performanslı ve güncel olan 1650 Super alınabilirdi.
Hocam haklısınız hatam şurda oldu bilgisayardan fazla anlamadan sistem toplamaya gittim normalde 2600 tl ye GTX 1660 ventus 6 gb alacaktım satıcı arkadaş dedi ki 2600 tl ye 6 gb ekran kartı yerine 400 tl daha ucuza 8 gb lık Rx 570 al dedi ama ne yapalım sağlık olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biraz daha bakıp gül o zaman % kaçlık bir fark görüyorsun? Fiyat tartışılabilir, performans pek sanmıyorum. Gülmeye devam.

Benim anlamadığım bir kısım mı var? Videoda 580 daha iyi görünüyor.

Arkadaşlar iyi günler. Bilgisayardan çok fazla anlamıyorum. Kısa süre önce bir teknoloji mağazasından bir bilgisayar topladım ve mağazadaki görevli bana ekran kartı olarak ısrarla RX 570 8 GB seçtirdi, sonra bilgisayarla ilgili birkaç şey öğrendikten sonra fark ettim ki RX 570 2200 TL, RX 580 1800 TL. Sizce doğru bir ekran kartı mı aldım, yoksa kazıklandım mı? Yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.
Merhaba, iki kartıda kullandım. Rx580 bariz daha performanslı fakat o fiyatları verdikten sonra daha iyi ekran kartları vardı.

Hocam haklısınız hatam şurda oldu bilgisayardan fazla anlamadan sistem toplamaya gittim normalde 2600 tl ye GTX 1660 ventus 6 gb alacaktım satıcı arkadaş dedi ki 2600 tl ye 6 gb ekran kartı yerine 400 tl daha ucuza 8 gb lık Rx 570 al dedi ama ne yapalım sağlık olsun.
Bilgisi olmadığı halde bilge gibi davranıp insanları yanlış yönlendirenler var ya... Keşke foruma danışsaydınız. Ama öyle büyük bir kazık yememişsiniz. İşlemciniz ne peki?

Mesajıma neden üzgün attınız? 500 TL farkı daha düşük kartın 4 GB fazla VRAM’li versiyonuna vermenin mantıklı olmadığını düzgün bir üslupla belirttim.
En başta fiyat farkını görmedim. Üzgün ifadesini geri çekiyorum. RX 580 4 GB ile RX 570 8 GB kapışmasında FPS yönünden 580 geçse de 570 daha mantıklıdır ama arkadaş kazık yemiş. Aynı fiyatta olsalardı 570 derdim fakat 400 TL fark az değil.

Benim anlamadığım bir kısım mı var? Videoda 580 daha iyi görünüyor.
Rx 580 elbette daha iyi, Rx 570 ile performans açısından arasında fark yüzdelik dilimde nereddeyse yok denecek kadar az. Kaldı ki 4 GB Vram mi kaldı, Allah aşkına fiyat açısından makul değil elbette ama olan olmuş, performans açısından bir sıkıntısı yok Rx 570'in. Arkadaş çok bildiği için onunla paylaştım.

Geri
Yukarı