RX 570 8 GB vs RX 580 4 GB

En az 6-7 GB VRAM isteyen DCS uçuş simülasyonu'nu 4 GB kart ile sorunsuz oynayamıyorum, zaman geçtikçe FPS 40'lara kadar geriliyor ani düşüşler oluyor. Bu oyun şimdi bayağı aşmış ama yeni çıkacak oyunlarında 4 GB kartlara neler olacağı şimdiden belli gibi. Oyunlar çok hızlı gelişiyor, mecbur 4 GB da ölecek diğerleri gibi.

Herkes genelde V-RAM'i önemsiz görüyor fakat ben ekran kartı alırken onada dikkat ederim çünkü yeni nesil oyunlar yüksek V-RAM istiyor.Yerinde olsam 570 terchim olurdu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izlersen anlarsın zaten aralarındaki fark 10 fps.
Siz aynı grafik işlemciye sahip iki kartı karşılaştirmışsınız. Bu durumda tabii ki 8Gb VRAM İ seçmek daha doğru olur.
Pardon 570 yazıyormuş.

RX 580 4GB kullanıyorum. Hiçbir oyunda darboğaz donma vs. yaşamadım. BF5 ultra 70FPS alıyorum donma kasma yok yağ gibi akıyor. Bütçe sınırlı ise VRAM göz ardı edilebilir.
Herkesin görüşü kendine elbette ama bana kalırsa da 150-200 lira için orta-üst seviye kartlarda video belleğinden feragat edilmemeli gerekirse biraz daha beklenmeli.Sonuçta kullanacağımız ürünün geleceğe dönük olmasını ve en azından 2-3 sene gönül rahatlığı ile kullanmak isteriz bir çoğumuz. 4GB video belleği ancak günü kurtarıyor. Zaten 6-8GB VRAM'den aşağı pekte kart yok artık piyasada.

Herkesin görüşü kendine elbette ama bana kalırsa da 150-200 lira için video belleğinden feragat edilmemeli gerekirse biraz daha beklenmeli.Sonuçta kullanacağımız ürünün geleceğe dönük olmasını ve en azından 2-3 sene gönül rahatlığı ile kullanmak isteriz bir çoğumuz. 4GB video belleği ancak günü kurtarıyor.
[/QUOTE]
Bekleyebilecekse tabii ki Rx580 8Gb alınmalı. Ama zaten 8Gb VRAM isteyen oyunu RX570 grafik işlemci dolayısıyla açamaz diye düşünüyorum.

Herkesin görüşü kendine elbette ama bana kalırsa da 150-200 lira için orta-üst seviye kartlarda video belleğinden feragat edilmemeli gerekirse biraz daha beklenmeli.Sonuçta kullanacağımız ürünün geleceğe dönük olmasını ve en azından 2-3 sene gönül rahatlığı ile kullanmak isteriz bir çoğumuz. 4GB video belleği ancak günü kurtarıyor.
Gerçekten aradığım cevap sadece bit değeri ve freakans olarak görmeyin ekran kartlarını.Herkeste sürekli olan takıntıda bir üst modelini al takıntısı.
8 GB isteyen oyun yok diye biliyorum. Olsa bile 4K Extreme ayarlarda falan açmak gerekebilir. Şimdilik 6 GB en ideali ama 1080p de 5.5 GB'ı bulan kullanımlar oluyor.
şimdilik olmayabilir ama 2020 de gelecek oyunlar genellikle en az 8gb vram istiyor.Misal Cyber Punk 2077 sistem gereksinimleri olarak 1080 ti yazmış(11 gb vrami var)

@@Emirizmir Full HD de 8GB video belleği kullanan oyun pek yoktur ama 4GB video belleğini yüksek detaylarda (yüksekten kastım ultra değil) bile rahatlıkla aşan oyunlar var ve bu oyunlardan Rx570-580 üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.
şimdilik olmayabilir ama 2020 de gelecek oyunlar genellikle en az 8gb vram istiyor.Misal Cyber Punk 2077 sistem gereksinimleri olarak 1080 ti yazmış(11 gb vrami var)
Aynen öyle yeni gelen ve gelecek bazı oyunlar 1080p high detaylarda bile 6-8GB VRAM bulunduran kartlar istiyor mesela aklıma gelenler Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint,Control,Borderlands 3,Rage 2 gibi oyunlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı