RX 570 8 Pin ile 6 Pin PSU Bağlantısı Nasıl Yapılır?

PSU'nun kalitesine bağlı. Yazdığınız PSU'da sorun olmaz. Ayrıca ekran kartının yanacağını düşünmüyorum. En fazla PSU kabloları erir. Daha önce 450W PSU'ya HD7970 ekran kartını bağladım. Sadece molex kabloları erimişti. Ekran kartına bir zarar gelmemişti.

PSU'nun kalitesine bağlı. Yazdığınız PSU'da sorun olmaz. Ayrıca ekran kartının yanacağını düşünmüyorum. En fazla PSU kabloları erir. Daha önce 450W PSU'ya HD7970 ekran kartını bağladım. Sadece Molex kabloları erimişti. Ekran kartına bir zarar gelmemişti.

Ben RX 580'i yaktım çok ısındı ekran kartı sana dediğim PSU'da :((

Çok kaliteli bir PSU değil. Bende o markanın 450W olanının kabloları erimişti. RX 470 bildiğim kadarı ile 125W tüketiyor. Ona da yetmez ise boşuna satmasınlar.

1. Eksik güç girişi olur görüntü almada sıkıntı yaratabilir, görüntü alsa dahi yük altına girdiğinde sistemi kapatmadan tut da bileşenlere zarar vermeye kadar yolu var.
  2. Dönüştürücü 6 pin to 8pin kullanabilirsin ancak onu da 12V kanalından gelen güç miktarı ekran kartının istediği gücü karşılaması gerekir aksi halde yine sıkıntı yaşarsın.
Molex olayını yapsan bile PSU'dan 12V kanalından Max. Çıkış gücünü bilmen lazım.
PSU üzerindeki yazıları atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hesap yapmak önemli. Bir üstteki mesajda yaptığım hesabı göreceksiniz. Güç kaynağı çıkışı kaç pin kaç Watt verir Kart kaç Watt çeker.
Bu 3 bilgi elinizde mevcut ise sorun yok gerisi matematik işi.
Üreteç-iletken-tüketen bunların hepsinin bilgisi mevcut bu konuda. Siz de belirtirseniz neden olduğunu belki anlayabiliriz.

Çok kaliteli bir PSU değil. Bende o markanın 450W olanının kabloları erimişti. RX 470 bildiğim kadarı ile 125W tüketiyor. Ona da yetmez ise boşuna satmasınlar.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum belki ama açtığım konuya da bakıp yardımcı olur musunuz? Sizin bu konularda bilginiz var belliki. Çok kararsız kaldım 6 pin to 8 pin kablo alıp denesem mi sıkıntı çıkarır mı PSU 12V kanalı kaldırır mı kaldırmaz mı diye. Ekran kartım ve Power Supply'ım için yorum yapar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı