RX 570 8 Pin ile 6 Pin PSU Bağlantısı Nasıl Yapılır?

6 Pinden 8 pine çeviriciler var. Onlardan kullansanız daha iyi olur. Çünkü +2 pin negatif kutuptur halihazırda orada olan negatifden köprü alarak 6 dan 8 e dönüşür bu ekran kartı için bir problem teşkil etmez.
6 pin ler 150 8 pinler 225w olması lazım ki ekran kartının maksimum tdp değeri 150w. Yani söylediğim gibi yaparsanız sorun olmaz. Gerçi güç kaynağı tek kanal molex den cevirseniz de aynı verimi alırsınız. İlk hangi çeviriciyi bulursanız onu alın.

Aynısını ben yaptım kardeşim dönüştürücü kablo yandı haberin olsun
Kablo kalitesi ile mi alakalı yoksa genel bir sorun mu acaba ?
6 Pinden 8 pine çeviriciler var. Onlardan kullansanız daha iyi olur. Çünkü +2 pin negatif kutuptur halihazırda orada olan negatifden köprü alarak 6 dan 8 e dönüşür bu ekran kartı için bir problem teşkil etmez.
6 pin ler 150 8 pinler 225w olması lazım ki ekran kartının maksimum tdp değeri 150w. Yani söylediğim gibi yaparsanız sorun olmaz. Gerçi güç kaynağı tek kanal molex den cevirseniz de aynı verimi alırsınız. İlk hangi çeviriciyi bulursanız onu alın.
Halihazırda almış olduğum kablo şu an kargoda zaten. 2x molex to 8pin aldım. Olmazsa dediğinizi denerim.

Aynısını ben yaptım kardeşim dönüştürücü kablo yandı haberin olsun

Hesap yapmak önemli. Bir üstteki mesajda yaptığım hesabı göreceksiniz. Güç kaynağı çıkışı kaç pin kaç Watt verir Kart kaç Watt çeker.
Bu 3 bilgi elinizde mevcut ise sorun yok gerisi matematik işi.
Üreteç-iletken-tüketen bunların hepsinin bilgisi mevcut bu konuda. Siz de belirtirseniz neden olduğunu belki anlayabiliriz.

Kablo kalitesi ile mi alakalı yoksa genel bir sorun mu acaba ?

Halihazırda almış olduğum kablo şu an kargoda zaten. 2x molex to 8pin aldım. Olmazsa dediğinizi denerim.
Aynı kablo idi molex- 8 pin. benimde boşta molex yoktu. fana gidene ek yaptım kablo erimeye başladı karta ulaşmadan fişi çektim şükür ki. Direk psu değiştirdim. Risk etmeni istemem yine de dedikleri gibi şu hesap işini iyi yap kardeşim.

bu arada bendeki :

Güncelleme:
Yaklaşık 20 gün sonrasında aynı kablo hattı üzerinden güç alamamaya başladım. 2x molex to 8 pin kablosunda bir sorun yoktu fakat güç kaynağından çıkan kablonun eriyip koptuğunu farkettim. Bu sanırım benim güç kaynağımın kalitesiz olmasından kaynaklı bir durum. Modeli ise Aerocool CS1102 kasa ile birlikte gelen AE-VX500. Aynı güç kaynağı ile kullanacak olanları uyarmak gerek. Yeni bir güç kaynağı sipariş ettim.

Güncelleme:
Yaklaşık 20 gün sonrasında aynı kablo hattı üzerinden güç alamamaya başladım. 2x molex to 8 pin kablosunda bir sorun yoktu fakat güç kaynağından çıkan kablonun eriyip koptuğunu farkettim. Bu sanırım benim güç kaynağımın kalitesiz olmasından kaynaklı bir durum. Modeli ise Aerocool CS1102 kasa ile birlikte gelen AE-VX500. Aynı güç kaynağı ile kullanacak olanları uyarmak gerek. Yeni bir güç kaynağı sipariş ettim.
Üzüldüm. Aynı durumu yaşamışız. Oysa uyarmıştım o kadar siz yaşamayın diye

Geri
Yukarı