PSU ile ekran kartında 8+6 pin bağlantısı nasıl yapılır?

NSonline

Centipat
Merhabalar. Ben Xigmatek Lamiya isimli bir kasa üzerine sistem topluyorum. Bu kasanın 650W 80+ güç kaynağı içinden geliyor. Daha önce 8 pinlik bir güç girişi olan bir ekran kartı kullandım ama şimdiki alacağım kart Gigabyte RTX 2070 Super Windforce ve bu kartın güç girişi 8+6 pinlik (aşağıda fotoğrafı var). Sanırım güç kaynaklarından 2 tane 8 pinlik PCI-e kablosu çıkıyor (6+2 şeklinde). Bu 8 pinlik kablodan bir tanesini ekran kartına takıyoruz ve geriye kalan 6 pini diğer PCI-e kablosunun 2 pinini kullanmadan takıyoruz. Bu böyle mi teyit etmek için soruyorum emin değilim ama böyle olabileceğini düşündüm. Aşağıda durumu fotoğraflarla da açıklamaya çalıştım. Eğer bu durum böyleyse her PSU'dan 2 tane PCI-e kablosu çıkıyor mu? Yani Xigmatek Lamiya'da 2 tane PCI-e 8 pinlik kablo var mıdır? Bu kasayla bu ekran kartını kullanabilir miyim?

Aşağıdaki fotoğraflara bakmayı ihmal etmeyin orada da durumu açıklamaya çalıştım.

Dosya Ekleri

• pin.png
    pin.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 87
  • Pin1.png
    Pin1.png
    792,9 KB · Görüntüleme: 118
  • xigmatek.png
    xigmatek.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
6+2 pin 8 pin girişine takılırsa bir sorun olur mu? Benim RX570'de 1x6 1x8 pinlik girişler var da.

Yeni konular

Geri
Yukarı