RX 570 bilgisayar açılmıyor

XXA1000GELDİXX

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar kablolar takılıyken tuşa basınca açılmıyor ama arkadaki kabloyla -güç kablosu herhalde- oynayınca fan dönüyormuş gibi oluyor ışığı azcık yanıyor sonra geri gidiyor. Fareye ışık geliyor. Sorun nedir acaba bilgisayar bir haftalık.
Sistem;
Sapphire Radeon RX570 ekran kartı.
Sharkoon SHP V2 650W PSU.
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) RGB anakart.
Ranker Orion kasa.

Anlattığınıza göre güç kablosundaki bir sorun nedeniyle, muhtemelen kopukluk veya eziklik, sistem çalışmıyor. O kabloyu kaliteli olan yeni bir kabloyla değiştirin.

Öncelikle bütün kabloları kontrol et. Anakarta giden güç kablolarını ve ekran kartı kablolarını tek tek kontrol et. Açılmaz ise, bütün elektrik bağlantılarını kesip BIOS pilini çıkarın. 10 dakika kadar bekleyin ve pilsiz olarak sistemi çalıştırın. Görüntü gelirse sistemi tekrar kapatın ve pili takıp BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Windows açılırsa olay görüntüleyici raporları ve varsa minidump dosyalarını paylaşın.

Ekran kartı yüzünden pili sökemiyorum. Ekran kartınıda sökemiyorum tornavida yok çünkü. Söküp çıkardığımda pili tekrar söylerim.
Dediklerinizi yaptım ama yine aynısı oldu sanırım dediğiniz gibi kabloda sıkıntı var. Ama farenin ışığı yanıyor yanması için bilgisayara güç gelmesi gerekmez miydi?
Anlattığınıza göre güç kablosundaki bir sorun nedeniyle, muhtemelen kopukluk veya eziklik, sistem çalışmıyor. O kabloyu kaliteli olan yeni bir kabloyla değiştirin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı