RX 570 Çift Ekran Sistem Oluşturma

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Çift mönitöre geçmek istiyorum. Ekran kartım RX 570 ASUS ROG STRIX 4 GB OC Edition, birinci monitörüm BenQ XL2411 diğeri ise Samsung 732n 18.5 inch monitörü. Ben BenQ monitörü DVI ile kullanıyorum. Samsung VGA çıkışlı ben de buna aparat aldım display to VGA aparatı taktım fakat 2. monitörü bilgisayar bir türlü görmüyor. Yardımcı olur musunuz?
Bu arada driverler güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki BenQ marka monitörü çıkartıp aparat ile tek Samsung marka monitörü bağladığın vakit çalışıyor mu? Eğer çalışmıyorsa muhtemelen yanlış dönüştürücü almışsın, aktif dönüştürücü muhabbeti var bir onları araştır eğer çalışmazsa.

Hayır çalışmadı.@Recep Baltaş abi yardımcı olur musun?

Dostum senin sorunun aktif pasif dönüştürücü olayından kaynaklı, aldığın dönüştürücü aktif ise pasif pasif ise aktif almalısın. Aktif olanlar 5v desteği olan modellerdir, pasif olan destek olmayan.

Hytech HY-DS15 bu reis nasıl anlarım yardımcu olursan çok sevinirim

Peki ürünün aktif dönüştürücü olup olmadığını nerden anların

5v Micro usb desteği olan modellerin hepsi aktif dönüştürücü. Bazı aygıtlar özellikle oyun konsolları hdmi çıkışına güç desteği vermediği için aygıtlarda bu dönüştürücülerin kullanılması gerekiyor ve muhtemelen ekran kartın da bu desteği sağlamıyor.

Ama ben display porttan alıyorum ve ekran kartı güncel olduğundan böyle bi sıkıntının olmana ihtimali varmı

Display portta da bildiğim kadarıyla aynı durum mevcut. O dönüştürücüler çok da sağlıklı olmuyor zaten, ben de aynı ürünü hdmi to vga şeklinde almıştım ps4pro için ve olmadı, iade edip 5volt desteği olan modelini aldım ve aygıt bu sefer çalıştı fakat monitörüm biraz eskiydi ve çözünürlük uymadığı için kullanamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı