Çözüldü RX 570 CS:GO düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul Silivri Selimpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M GAMİNG
AMD RADEON RX570 MSİ GAMİNG X
İNTEL CORE İ5 6402P
CORSAİR VEGEANCE 2X8 3200 MHZ
AFOX 240 GB SSD
BARRACUDA 500 GB HDD
RAM
Corsair 3000 MHz 2x8 RAM
SSD veya HDD modeli
Afox 240 GB ssd barracuda 500 GB hdd
Ekran kartı
Msi Radeon Rx 570 4gb gaming x
Anakart
Msi h110 gaming
İşlemci
İ5 6402p 2.80 ghz
CS:GO oyuncusuyum 4.3 ve 1280 çözünürlükte oynuyorum. FPS'ler 90 120 arası geziniyor. Monitörüm 165 Hz, grafikler orta da ve çoklu CPU kapalı. Acaba ekran kartı güncel olmadığı için olabilir mi?

Ek olarak başlatma seçeneklerine; -novid -console -threads 4 -high +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -nod3d9ex -high -exec autoexec komutlarını ekleyin. FPS değişikilik gösterecektir. Yıllardır kullandığım komutlardır.

Artı -1 Eksi
"İ5 6402p 2.80 ghz"

Sorun ekran kartın değil, işlemcin.
Ek olarak başlatma seçeneklerine; -novid -console -threads 4 -high +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -nod3d9ex -high -exec autoexec komutlarını ekleyin. FPS değişikilik gösterecektir. Yıllardır kullandığım komutlardır.

Yıllardır kullanmışsın ama ne işe yaradıklarının farkında bile değilsin snaırım.

Birincisi -console komutu oyun açılınca direkt konsol açılır. -novid komutu CS:GO intro video direkt geçer. cl_interp minterp, rate bunların FPS ile alakası nedir ? Ayrıca exec autoexec komutlarını eklese ne olur ? Arkadaşın autoexec.cfg var mı ? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ya :D İnsan bi dener, arada ki farkı algılamadan her şekilde plasebo etkisi yaşıyorsunuz. Şaka gibi.

Sistemine göre FPS Düşük geldi. İşlemci o kadar kötü değil niye eziklenmiş anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemine göre FPS Düşük geldi. İşlemci o kadar kötü değil niye eziklenmiş anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2018 paylaşımı bir video. Mümkünse güncel bir test video üzerinden değerlendirin.

Çözünürlük düşüyor işlemci yükü artıyor darboğaz oluyor.

Geri
Yukarı