RX 570 "default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected System failure" hatası

1903Eagle

Decapat
Daha fazla  
"Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected System failure" bildirimi alıp alıp duruyorum fakat bu sistem yeni açıldığında oluyor fakat ben kendi isteğimle hiçbir oynama yapmadım. Fakat dikkatimi çeken bir şey oldu. ASUS GPU Tweak III programın da ekran kartımın güç hedefi ve arttırılmış saat hızını fazla gördüm acaba sorun buradan mı oluyor? RX serisi ekran kartı kullananlar yardım edebilirler mi acaba? Gerçekten çok canımı sıkmaya başladı bu durum. Anlamanız için sorunumu SS yolladım.

unknown_2022.08.05-01.43.png

Dosya Ekleri

• unknown_2022.08.05-01.48.png
    unknown_2022.08.05-01.48.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
"Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected System failure" bildirimi alıp alıp duruyorum fakat bu sistem yeni açıldığında oluyor fakat ben kendi isteğimle hiçbir oynama yapmadım. Fakat dikkatimi çeken bir şey oldu. ASUS GPU Tweak III programın da ekran kartımın güç hedefi ve arttırılmış saat hızını fazla gördüm acaba sorun buradan mı oluyor? RX serisi ekran kartı kullananlar yardım edebilirler mi acaba? Gerçekten çok canımı sıkmaya başladı bu durum. Anlamanız için sorunumu SS yolladım.

Eki Görüntüle 1474852

Karta gereğinde az veya fazla OC yapmışsınız + olarak neden AMD'nin orijinal yazılımından yapmıyorsunuz?

Karta gereğinde az veya fazla OC yapmışsınız + olarak neden AMD'nin orijinal yazılımından yapmıyorsunuz?
Ben OC yapmadım ki hiç öyle bir amacım olmadı hocam. Ekran kartından geri çektim bir şeyleri çözülmüş müdür sizce . AMD nin kendi yazılımından istediğiniz ssleri atabilirim isterseniz ilgilenip bir yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Ben OC yapmadım ki hiç öyle bir amacım olmadı hocam. Ekran kartından geri çektim bir şeyleri çözülmüş müdür sizce. AMD'nin kendi yazılımından istediğiniz ssleri atabilirim isterseniz ilgilenip bir yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Hocam ekran kartının tüm ayarlarını sıfırlayın + olarak ASUS GPU Tweak III nasıl program bilmiyorum ama düşüncem AMD'nin orijinal yazılımından kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır driverlarınızıda güncel tutmayı unutmayın ama genelde WattMan hataları OC esnasında karşılaşılır eğer hiçbir şey yapmadan olduysa bir strest testine sokun tekrar verirse çok yapılacak bir şey yok çünkü bu bir arza değil bu bir yazılımsal uyarı.

Ben OC yapmadım ki hiç öyle bir amacım olmadı hocam. Ekran kartından geri çektim bir şeyleri çözülmüş müdür sizce. AMD'nin kendi yazılımından istediğiniz ssleri atabilirim isterseniz ilgilenip bir yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Tüm ayarları sıfırlayın. Sonrasında AMD'nin kendi ayarlarından Core clock ve Memory Clock'u -20 MHz düşürün bakalım. Muhtemelen düzelecektir sorun.

Hocam ekran kartının tüm ayarlarını sıfırlayın + olarak ASUS GPU Tweak III nasıl program bilmiyorum ama düşüncem AMD'nin orijinal yazılımından kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır driverlarınızıda güncel tutmayı unutmayın ama genelde WattMan hataları OC esnasında karşılaşılır eğer hiçbir şey yapmadan olduysa bir strest testine sokun tekrar verirse çok yapılacak bir şey yok çünkü bu bir arza değil bu bir yazılımsal uyarı.
Teşekkür ederim hocam . AMD nin orijinal yazılımdan kontrol edeceğim yerinde linkini atabilir misiniz ?

Tüm ayarları sıfırlayın. Sonrasında AMD'nin kendi ayarlarından Core clock ve Memory Clock'u -20 MHz düşürün bakalım. Muhtemelen düzelecektir sorun.
Aslında bende bazı Wattman sorunu yaşayan arkadaşlar gibi sistemim hiç kapanmadı yada siyah ekran almadı sadece sistemi her açtığımda bu uyarı geliyor.

Teşekkür ederim hocam. AMD'nin orijinal yazılımdan kontrol edeceğim yerinde linkini atabilir misiniz?

Aslında bende bazı WattMan sorunu yaşayan arkadaşlar gibi sistemim hiç kapanmadı ya da siyah ekran almadı sadece sistemi her açtığımda bu uyarı geliyor.

Hocam AMD driverları yüklü değil mi sistemde boş bir yere ya da Windows ara çubuğuna software yarın çıkar ya da AMD yazın yoksa https://www.amd.com/en/support buradan indirin driversız çok fazla performans kaybeder ekran kartı.

Driverınızı yükledikten/güncelledikten sonra sorun hala devam ediyorsa sadece aşağıda işaretlediğim yerleri açın ve -10-20MHz düşürün, diğerlerine dokunmayın. Bana soracak olursanız oyunlarda vs. WattMan almadığınız için bir şey yapmanıza gerek yok. Oyunlar oynanmayacak derecede WattMan hatası almaya başlarsanız söylediğim şeyleri uygulayın.

Dosya Ekleri

• rdo.png
    rdo.png
    224,5 KB · Görüntüleme: 78
Driverınızı yükledikten/güncelledikten sonra sorun hala devam ediyorsa sadece aşağıda işaretlediğim yerleri açın ve -10-20MHz düşürün, diğerlerine dokunmayın. Bana soracak olursanız oyunlarda vs. WattMan almadığınız için bir şey yapmanıza gerek yok. Oyunlar oynanmayacak derecede WattMan hatası almaya başlarsanız söylediğim şeyleri uygulayın.
Ekran kartının modeli neydi hocam ona göre aynı ayarları yapayım bende

Ekran kartının modeli neydi hocam ona göre aynı ayarları yapayım bende

RX 6600. Aynı kartsa bile aynı ayarları yapmanızı tavsiye etmem her kartın sevdiği değerler farklıdır. Deneme yanılma yöntemiyle bulmanız lazım. Yalnız benimki biraz Extreme Overclock'a giriyor. Normalde kart stok halde 100W güç çekiyor, güç limitini fullerseniz 120W çekebiliyor. Ben MPT ile bu limiti arttırdım, 170W'a kadar çıkıyor. Overclock yapmak istiyorsanız farklı bir konu açın orada yardımcı olalım.

Geri
Yukarı