RX 570 Düşük GPU kullanımı

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Merhabalar RX 570 kullanıyorum. İşlemci olarak ise Ryzen 3 2200G. Valorant oynarken 1280X1024 çözünürlükte düşük ayarlarda 140 - 150 FPS alıyorum. Fakat GPU ve CPU kullanımına baktığımda CPU hep yüksek GPU bazen %0 bazen %50 veya yukarıya çıkıyor değişiyor. Bunun nedenini öğrenebilir miyim? Daha düşük modelli ekran kartları benden daha çok FPS alıyor.

Masaüstü: MSI RX570 Armor 8 GB OC
ASUS Prime A320M-K
Ryzen 3 2200G
Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz
Samsung 250GB 860 Evo
Frisby GC-9250G GAMEMAX RAPTOR 650W
Samsung 24" LS24D330HSX/UF 1Ms

Düşük çözünürlük ve en düşük ayarlarda olduğu için kartı zorlamıyordur ama %0 olduğu süre uzunsa o zaman sıkıntı olabilir anlık %0'a düşmüş gibi görünebilir o durumda sorun olmaz normaldir.

CS:GO gibi rekabetçi oyunlar da ekran kartları tam verim göstermez. Çünkü bu oyunlar işlemciye yüklenen oyunlardır.

Sıkıntı yok yani. Yok böyle olmasın diyorsan ayarları yükseltip çözünürlüğü 1080P yapabilirsin.
O şekilde de denedim bu sefer 100 - 120 FPS şeklinde Ryzen 3 2200G'yi çevirip Ryzen 3 3100 almayı düşünüyorum. Bazı oyunlarda böyle yapıyor moralim bozuluyor :)

FPS'nin düşük olmasının nedeni ayarlardan çoklu çekirdek ayarının kapalı olması ile alakalı olabilir bir kontrol etmenizde fayda var.
Edit R5 1600 AF ile aynı ekran kartıyla 300 üzeri alıyorum 1024X768 ayarda orta grafiklerde.

Bu gayet normal bir de imkanın varsa o PSU'yu değiştir bomba gibi patlıyor Frisby PSU'lar.
Kasa'nın kendi PSU'su ne kadar etkisi olur ki ? veya tam verim alıp almadığımı nasıl bilirim.
FPS'nin düşük olmasının nedeni ayarlardan çoklu çekirdek ayarının kapalı olması ile alakalı olabilir bir kontrol etmenizde fayda var.
Edit R5 1600 AF ile aynı ekran kartıyla 300 üzeri alıyorum 1024X768 ayarda orta grafiklerde.
Çoklu çekirdek ayarı oyun içerisinde mi AMD Radeon üzerinden mi
Luzum yok bana göre. Onun yerine 2200G'yi OC yapın.
Eh işte Anakart'ım da izin vermiyor sanırsam OC'ye :)

Bu gayet normal bir de imkanın varsa o PSU'yu değiştir bomba gibi patlıyor Frisby PSU'lar.

Dostum 13 yıldır bilgisayar kullanıyorum 5 yıl Nagas adında dandik bir PSU 8 yıl adını bilmediğim PSU ( hatta şu an amcam kullanıyor bilgisayarı hala çalışıyor ) bir sorunla karşılaşmadım. Elektriklerde kesildi, fişi kendim çektim yine bir sıkıntı olmadı. Herkesin ağzına dolanmış aynı laflar hep.

Dostum 13 yıldır bilgisayar kullanıyorum 5 yıl Nagas adında dandik bir PSU 8 yıl adını bilmediğim PSU ( hatta şu an amcam kullanıyor bilgisayarı hala çalışıyor ) bir sorunla karşılaşmadım. Elektriklerde kesildi, fişi kendim çektim yine bir sıkıntı olmadı. Herkesin ağzına dolanmış aynı laflar hep.
Elektrikler kesildi 5 6 kere bir sorunum olmadı ben de anlayamadım sorun ne anlayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı