RX 570 Düşük Kullanım Sorunu

Cookie36

Hectopat
Daha fazla  
Meraba, Rx 570 ekran kartım oyunlarda GPU kullanımı %100 iken çoğu zaman %40-%1' lere kadar düşüyor FPS'de çok fark olmuyor ama zaman zaman düşüyor bu yüzden FPS eğer sorun var ise aldığım yer ile iletişime geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'le nasıl alakası yok? Denediniz mi? Ben deniyorum tam da RAM ile alakalı. Arkadaş %40 seviyelerine düşüyor diye belirtmiş. Bende de aynı sorun vardı Ryzen 5 1600 - GTX 1060 6GB 8GB RAM ile RAM 8GB daha alıp Dual yaptım ve GPU kullanımı arttı, FPS drop sorunum tamamen ortadan kalktı. Attığım videolara ve benzerlerine bakarsanız anlarsınız.
Diğer oyunlarda pek farkedilmiyor fakat Fortnite oyununda %5-%10 seviyelerine inince drop yiyorum

RAM'le nasıl alakası yok? Denediniz mi? Ben deniyorum tam da RAM ile alakalı. Arkadaş %40 seviyelerine düşüyor diye belirtmiş. Bende de aynı sorun vardı Ryzen 5 1600 - GTX 1060 6GB 8GB RAM ile RAM 8GB daha alıp Dual yaptım ve GPU kullanımı arttı, FPS drop sorunum tamamen ortadan kalktı. Attığım videolara ve benzerlerine bakarsanız anlarsınız.
Hocam bendede rx 570 var. Rx 570
580 hepsinde böyle. 0 düşüyor 40 düşüyor ama hep tam kullanımda kart. O amd kartların bugu diyebiliriz. Yani bendede öyle ama herhangi bir drop yaşamıyorum.

Bu arada bunun için bir video çektim birazdan atıcağım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü gibi çoğu zaman düşüyor gpu kullanımı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı