RX 570 ekran karıncalasma sorunu

ThePatrio

Hectopat
AMD Ryzen 2700X işlemci.
MPG X570 GAMING Plus anakart.
RX 570 ROG STRIX 4 GB ekran kartı.
Ripjaws Dual 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar, bu PC'yi yeni topladım sadece ekran katını 2 ay önce aldım 1 2 PC'ye taktım denedim sadece bir şey yoktu. Bu PC'ye taktım sistem de 1 haftalık PC yeniden başlatıp veya acınca böyle oluyor karıncalaşıyor görüntüde cizik oluyor 2 3 kere reset atıyor ve düzeliyor sonrasında bir sıkıntı yok işlemci bir de PC yeni acınca 1.4 üzeri voltaj cekiyor ve 4.2 4.1 GHz sabit kalıyor boşta olsa da dahil oyuna girince düzeliyor 3.7 GHz ve Turbo ozelligini alyor bu sefer ise 1.2 voltaj arası gidip geliyor ve oyuna girdigimde 4.1 inip kalkıp stabil calısmasını koruyor ve oyundan cıktıgımda da 3.7'ye boşta iken geliyor. Stabil calısıyor BIOS'um güncel Windows orijinal. Lütfen bakarsanız memnun kalırım. Kafayı yedim 1 haftadır.
Videolar burada. Daha detaylı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada burnum tıkalı hastayım acayip şekilde derin derin nefes almısım özür diliyorum rahatsız olacak arkadaslardan :)
Acaba Anakartmı bozuk neden pc yneiden acılınca veya yeniden başlatınca voltaj yukselmeyi oluyor oyuna girene kadar bu böle devam ediyor ve işlemci bu şekilde stress testini gecmiyor sıcaklık 100 lere kadar geliyor ama oyuan gireyim işlemci stabil olsun stress testini başarılı bi şekilde geciyor ekran kartıda stress testinde başarılı anlamadım gitti VATAN dan aldım bu arada kafayı yedirticekler insana vallah.

Son düzenleme:
İşlemcinin boşta fazla voltaj çekmesinin sebebi gayet rahat bir şekilde takıldığı için. Hiç bir yüke girmediği için rahat rahat boost frekanslara çıkabiliyor ama oyun veya stres testine soktuğunuzda ısındığı için azar azar frekans ve voltajı kesmeye başlar. Çünkü hem kullanımı artıyor hemde ısınıyor, yüksek ısılara çıkmaması için de bunu yapması lazım. Görüntü olayına gelirsek, monitör oldukça eski gibi görünüyor bazen ya bundan da yapabilir yada ekran kartından da yapabilir. Monitörü şunun için diyorum eski FX sistemimdeki anakart ta yeni aldığım kartı takınca üretici logosunu bozuk bozuk siyah ekranda çizgilerle gösteriyordu ve onu atladığı zaman sorunsuz görüntü veriyordu ama daha eski bir kart taktığımda logoyu düzgün gösteriyordu. Sizin de bu yönden sorununuz olabilir. Bu tavsiyeleri yaptıktan sonra hala daha sorunlar devam ediyorsa, ekran kartının var olan frekans hızlarının biraz daha altına getirerek en azından sorunun ekran kartından mı değil mi onu anlarsınız.

söle deyim kardşeim oyun oynarken bi sıkıntı pc o şeyi atlatıp yeniden baslatıp duzelene kadar yeniden başlatınca pc yi oluyor veya kapattıım yeni pcm iacıcam oyun oynucam gene karıncalasma vs yeşillenme ve kırmızısı kesmeleşme oluyor işte. vatanda tanıdıgım var müşteri hizmetleri ona attım videoyu ekran kartını getir dedi.

Kardeşim Monitörde AMD fresynce teknolojisi var mı bir bakarmisin?
kardeşim monitor eski baya bi :D hayır yok şimdi 26 sında şubatın XG248Q Asus rog 240 hz monitor alıcam. acaba monitoru bekleyimmi yoksa ekran kartını wreyimmi servise bilemedim yani 2 ay oluo ve ekran kartını 3 4 kere kullanmısımdır oda denemek icin sonra 2 ay gecincede pc yi toplattım ve ekran kartını taktırdım VATAN'a orda toplarken.

Ben PC yi ilk aldigimda da karıncalanma oluyordu. Freesynce i etkinleştirince tüm sorunlar kalktı . İsterseniz monitörü bekleyin. Çünkü ekran kartı hemen bozulcak bir şey değildir. Kurcalamadığımız surece.

kurcalamadım aynı şekilde oynuyorum. Ve 1.4 üstü işlemci voltaj cekiyor hic bi oyuan girmeden stress testi yaptıgımda 100 90 dereceye kadar ısınıyor ama oyuna gireyim İşlemci kendine geliyor stabil oluyor 3.7 ve 4.3 gidip gelmeli oluyor ama girmessem sabit 4 üstü kalıyor ve oyuna girdikten stabil olan işlemci stress testi yaptıgımda ise 85 86 dereceyi gecmiyor yani stabil oluyor normal oluyor anlamadıgım nokta bide burda var.diyorum işlemcidemi sıkıntı var yada anakarttamı. bilemedimde
Herhangi bi oyuna girip cıkmam yetiyor yani İşlemcinin stabil calısması icin TUHAF vallaha.

Son düzenleme:
İşlemci öyle kolay bozulan bir şey degildir. Hatta bilgisayarın en sağlam parçasıdır diyebilirim . Anakarta gelcek olursam iyi bir anakart. Belkide overclock denediysen sıkıntı yaşamış olabilirsin. Ama her şeyden önce benim öngörüm monitörün sıkıntılı olduğu. (Karıncalanma konusunda.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı