RX 570 Ekran Kartı 81 Derece Oluyor

apprentice

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4-5 ay önce PC almıştım.
Ekran Kartım: Asus ROG Strix RX570 4GB O.C
Ekran Kartımın sıcaklığı Rainbow Six Siege'de 81 derece. Bi' ara 84 derecede oldu ama SS alamadım. Üstelik MSI Afterburner ile fan hızını %70'e çektim. Ne yapayım bu ekran kartına?

SICAKLIK.png
qeqweqeqwe.png

Dosya Ekleri

• SICAKLIK.png
    SICAKLIK.png
    978,9 KB · Görüntüleme: 89
  • SICAKLIK.png
    SICAKLIK.png
    978,9 KB · Görüntüleme: 50
  • qeqweqeqwe.png
    qeqweqeqwe.png
    516,1 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Değerleriniz gerçekten yüksek, ekran kartınız yeni mi? Eski ise macunu değiştirilebilir ve fanları temizlenebilir. İlk önerimse kasanızın yan kapağını açarak bir de öyle deneyin. Sıcaklıklar normal seviyeye inerse kasanızın hava akışında bir sıkıntı vardır ve hava akışını düzenlemeniz yeterli olucaktır. Kasanızı ve fanlarını temizleyebilirsiniz. Kasanın modeli nedir çekip atabilirsiniz. Kaç fan kullanıyorsunuz. Belki kasa fanı sayısını ve devirlerini de attırabilirsiniz bunun için.

Değerleriniz gerçekten yüksek, ekran kartınız yeni mi? Eski ise macunu değiştirilebilir ve fanları temizlenebilir. İlk önerimse kasanızın yan kapağını açarak bir de öyle deneyin. Sıcaklıklar normal seviyeye inerse kasanızın hava akışında bir sıkıntı vardır ve hava akışını düzenlemeniz yeterli olucaktır. Kasanızı ve fanlarını temizleyebilirsiniz. Kasanın modeli nedir çekip atabilirsiniz. Kaç fan kullanıyorsunuz. Belki kasa fanı sayısını ve devirlerini de attırabilirsiniz bunun için.
Ekran kartımı kasa ile beraber 5 ay önce aldım. Kasa modelim: Thermaltake V200. 3 önde, 1 arkada fan bulunuyor. Heryeri cam olduğu için hava alamıyor sanırım. Üst kısmına fan eklesem hava sorununu çözer miyim? Yan kapağı açmayı deneyeceğim.

Ekran kartımı kasa ile beraber 5 ay önce aldım. Kasa modelim: Thermaltake V200. 3 önde, 1 arkada fan bulunuyor. Heryeri cam olduğu için hava alamıyor sanırım. Üst kısmına fan eklesem hava sorununu çözer miyim? Yan kapağı açmayı deneyeceğim.
Yan kapak açıkken deneyin. Eğer sıcaklıklar düşmezse kaydadeğer şekilde sorun hava akışında değil demektir

Yan kapak açıkken deneyin. Eğer sıcaklıklar düşmezse kaydadeğer şekilde sorun hava akışında değil demektir
Sıcaklıklar düşmezse undervolt ve manuel fan ayarı yapmanızı öneririm.
Peki sorun hava akışındaysa kasayı mı değiştirelim yoksa fan mı eklemeliyim? Kasa değiştirirsem eski kasamın güç kaynağını yeni kasaya takabilirim değil mi?

Peki sorun hava akışındaysa kasayı mı değiştirelim yoksa fan mı eklemeliyim? Kasa değiştirirsem eski kasamın güç kaynağını yeni kasaya takabilirim değil mi?
Sorun kasada ise hava akışı daha iyi bir kasa alabilirsin. Evet güç kaynağını başka kasaya da takabiliyorsun. Ama bunlar hep maliyet olucak tabi. Kasayı yan kapak açık kullanabilirsin bir süre, toz dışında sorun olmıycaktır.

Yan kapağı açtım R6Siege'de 77 derece civarında.
Rocket League'de 60 derecenin altında.
LoL'de 50 derece civarı.
Pes 2019'da 78 derece civarı.
Yardım edin ne yapacağım?

Son düzenleme:
Selamlar rx kartlar 7x derece değerlerde geziyor izlediğim videolarda. Aynı problemi ben de yaşıyorum. Kasamın iki kenarı cam kapaklı Everest Rampage Thunder kasa kullanıyorum 2 + 1 fan yapısı var. kapagı cıkartıp deneyip buraya yeşillendiricem. Konu için sağ ol takip edeceğim postunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı