RX 570 ekran kartı çok donmaya başladı

nosman

Hectopat
Arkadaşlar RX 570 4 GB ekran kartım çok donmaya başladı. Neden donmaya başladı ve bana AMD ekran kartı ayarları hangi ayarları yapabilirim arkadaşlar? İşlemcim AMD Ryzen 5 2600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar RX 570 4 GB ekran kartım çok donmaya başladı. Neden donmaya başladı ve bana AMD ekran kartı ayarları hangi ayarları yapabilirim arkadaşlar? İşlemcim AMD Ryzen 5 2600.

İlk defa ekran kartı donması duyuyorum artan sıcaklıklardan ve artan tozdan dolayı olabilir yapabilirsen en basit olarak ekran kartını çıkartıp soğutucu bloğuna birkaç defa tozlar gidene kadar hava tut veya üfle ya da iyi bir bilgisayarcıya verip bakımlarını yaptır.

Hahahaha AMD ekran kartı mı alınır hahahaha NVIDIA varken bir de.

Alınabilir neden alınmasın? Son kullanıcı desteği NVIDIA tarafında daha iyi olabilir lakin daha pahalı bütçesine AMD uyduysa AMD alır NVIDIA uyduysa NVIDIA alır tercih meselesi.

Donma sorunları ekran kartından kaynaklanmaz genelde. Oyunun optimizasyonu, arkaplan uygulamaları, RAM boyutu, işlemci, sıcaklıklar gibi etkenlerden dolayı olur.

Siz bütün sisteminizi ve hangi oyunlarda olduğunu yazarsanız ona göre daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabiliriz.

Geri
Yukarı