RX 570 ekran kartı i7-860 sistemde çalışır mı?

Bütçe
2000

RaymeX_06

Decapat
Daha fazla  
Sistemime yeni bir ekran kartı almayi düşünüyorum oyunlarda sürekli düşük FPS aldığım için. Şu anki sistemimi söylemek gerekirse Intel Core i7-860 overclocklu olarak kullanıyorum ekran kartım Turbox GT730 4 GB anakart Intel H55 1333MHz 16 GB DDR 3 RAM.
Bu sistemime bir yakinimdan alacagim ASUS ROG STRIX RX 570 OC 4 GB takmayi dusunuyorum. Sizce doğru mu yapiyorum veya bir öneriniz varsa söyleyin. Darboğaz yapacağını biliyorum bu yüzden hem işlemciyi overclocklu olarak kullanacağım ve ileri zamanlarda Ryzen 5 2600'e geçmeyi düşünüyorum.

Elindeki sistemi sat üstüne ekle ikinci elden temiz bir şey topla ya da hazır olarak al. O sistem adam olmaz DDR3 ve çok eski parçalar.

o işlemciyle 1050 Ti üstüne çıkmayın. 1050 Ti ile sıkıntı çıkarmaz zaten devasa FPS farkı olacak GT 730'a göre. CPU upgrade sonrası upgrade ede ede yükselirsiniz.

Elindeki sistemi sat üstüne ekle ikinci elden temiz bir şey topla ya da hazır olarak al. O sistem adam olmaz DDR3 ve çok eski parçalar.

Arkadaş zaten sizin dediğinizi söylemiş.

Sistemime yeni bir ekran kartı almayi düşünüyorum oyunlarda sürekli düşük FPS aldığım için. Şu anki sistemimi söylemek gerekirse Intel Core i7-860 overclocklu olarak kullanıyorum ekran kartım Turbox GT730 4 GB anakart Intel H55 1333MHz 16 GB DDR 3 RAM.
Bu sistemime bir yakinimdan alacagim ASUS ROG STRIX RX 570 OC 4 GB takmayi dusunuyorum. Sizce doğru mu yapiyorum veya bir öneriniz varsa söyleyin. Darboğaz yapacağını biliyorum bu yüzden hem işlemciyi overclocklu olarak kullanacağım ve ileri zamanlarda Ryzen 5 2600'e geçmeyi düşünüyorum.

Ryzen 5 2600 yerine en azından Ryzen 5 3600e geçmeye çalışın. 2600 Ryzen 3 3100'ün bile oyun bakımından gerisinde kalan bir işlemci. 3600 alırsanız en azından az çok ileride 4060a geçebilirsiniz.
i7 860 meselesine dönersekte overclock ile belki idare edebilir ama darboğaz tabii ki olacaktır. Ama idare edemeyecek kadar da kötü olmaz sanırsam.

Bende öyle düsunmustum basta aslinda ama sinradan ekran kartini sonradan alacagim islemciyle güzel uyumlu olsun hem de sonradan ekran kartini değiştirmeye gerek kalmasin diye RX570 seçtim.

Ryzen 5 2600 yerine en azından Ryzen 5 3600e geçmeye çalışın. 2600 Ryzen 3 3100'ün bile oyun bakımından gerisinde kalan bir işlemci. 3600 alırsanız en azından az çok ileride 4060a geçebilirsiniz.
i7 860 meselesine dönersekte overclock ile belki idare edebilir ama darboğaz tabii ki olacaktır. Ama idare edemeyecek kadar da kötü olmaz sanırsam.

Evet bende şu anlık overclocklu olarak kendi işlemcimle birkaç ay idare edip sonradan Ryzen 5 serisine geçmeyi düşünüyorum çünkü şu anda sadece ekran kartını değiştirmeye gücüm yetiyor.

Arkadaş ekran kartını yükseltmek istediğini söylemiş ben ise hali hazırdaki sistemi satıp ekran kartına harcayacağı parayı ise üstüne ekleyip ikinci el en azından adam olabilecek bir sistem almasını söyledim.

Eğer ki işlemci yükseltmek isterse PSU anakart RAM kısaca her şeyi değişmek zorunda kalıyor bunlarla uğraşılmaz hem para hem zaman kaybı.

RX 570(4gb)+ i7 2600k gibi eski bir sistemim var. Bilgisayardan çok anladığımı söyleyemem,ama hemen hiçbir oyunda sorun yaşamadım.En kötü, ayarlarla oynayıp oyunları akıcı olarak oynayabiliyorum. Ram 32 GB,belki de buradan kurtarıyorum bilemiyorum.
i7 860 ,i7 2600k ya göre daha düşük kalıyor sanırım. Yani darboğaz dediğiniz şey olabilir diye biliyorum.

Son düzenleme:
RX 570(4 GB)+ i7 2600K gibi eski bir sistemim var. Bilgisayardan çok anladığımı söyleyemem, ama hemen hiçbir oyunda sorun yaşamadım. En kötü, ayarlarla oynayıp oyunları akıcı olarak oynayabiliyorum. RAM 32 GB, belki de buradan kurtarıyorum bilemiyorum.
i7 860, i7 2600K ya göre daha düşük kalıyor sanırım. Yani darboğaz dediğiniz şey olabilir diye biliyorum.

RAM'le alakası yok i7 2600K tam bir canavar i7 860'a göre RX 570 ile sorun çıkarmaz. i7 2600K ile i7 860 denk işlemci değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı