RX 570 Ekran Kartı ile Monitörde Karıncalanma

Elwess

Hectopat
Yer
İstanbul/4.Levent
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 gün önce bir sistem almıştım. İlk 2 gün sorunsuz kullanırken dün monitörde resimdeki gibi karıncalanmalar olmuştu. İlk olarak monitörden sanmıştım çünkü geçici olarak eski bir monitör kullanıyordum. Sistemi televizyona bağlayınca yine karıncalanmalar devam ediyordu. Bugün yeni monitör aldığımda yine karıncalanmalar vardı. HDMI, VGA, DVI gibi kablolarla da denedim hepsinde sonuç aynı.

Dün JustCause 3 indirmiştim ve oyun açılmadan önce bana DirectX 12 seçeneği ile görüntünüzde iyileşmeler yapabiliriz gibisinden bir şey demişti ben tam hatırlamıyorum. Sorun ondan sonra başladı. Bir ara geçmişti fakat şimdi tekrar var. Ekran kartım RX 570. Sorun ekran kartında mı? Garantiye kabul ederler mi?

WhatsApp Image 2019-01-22 at 17.23.01 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-01-22 at 17.23.01.jpeg

Ekran kartını ikinci el mi aldınız? Tüm sisteminizi de belirtin.
Sapphire Pulse RX 570 4 GB
Amd Ryzen 5 2500X
Adata 8 GB 3000 MHz Ram
Gigabyte A320M-S2H
Dark 500W 80+
Herşey Sıfır
%90 kartınız arızalı servise gönderin aynı olay başıma geldi yıllar önce
Evet bende öyle düşündüm fakat kendiliğinden düzelmişti.Sonra tekrardan olmaya başladı.Bu yüzden yazılımsal olabileceği aklıma geldi.
Bu arada bu olay oyun içinde olmuyor ama oyunun ana ekranında falan oluyor.Şöyle anlatayım örneğin CS:GO da rekabetçi başlatma lobisinde oluyor ama oyun başladıktan sonra olmuyor.Silah alma menüsünü açtığımda falan tekrar oluyor.Böyle değişik bir şey.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı