RX 570 Ekran Kartı Sıcaklık Problemi

Blackpink

Decapat
Arkadaşlar önceden fanları %60 hızda çalıştırdığımda 29 dereceye kadar iniyordu. Şimdi %100 yaptığım halde 33 zor oluyor. Hava durumlarına baktım. Bulunduğum semt 04 derece oldukça soğuk. Peki bu sıcaklık neden böyle artış gösterdi? Önceden 1366x768p monitör kullanıyordum. Memory clock değeri boşta 300 idi. 1080P monitöre geçiş yapınca 1750 oldu. Acaba o yüzden mi? Kartım MSI Armor modeli. Evet çok ısınan bir model. Ama önceden 27-29'ları %60 fan hızında görüyordum.

369202

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim 33 derece sistem boşta iken sorun değildir. Yük altında ve boşta oyun içindeyken vs ekran görüntüsü paylaşırsan aynı donanıma sahip arkadaşlar daha faydalı tavsiyede bulunabilirler.

OC falan mı yaptınız? Ya da temizleme zamanı falan mı geldi ki? Çözünürlükle ilgisi olacağını pek sanmıyorum. Birde FAN ayarlarını bence anlamıyorsanız çok kurcalamayın. Döndürün fabrika ayalarına, girin bir oyunda MSI Afterburner ile test edin. Baktınız 70-75 dereceyi geçmiyor sorun yok demektir. Ben de de RX 460 var mesela benimki de boşta 33 derece civarı dolaşıyor ve hiç bakmıyorum FANI yüzde kaçmış falan diye. Yani demek istediğim sistem onu kendisi ayarlar bence, çok takmayın.

OC falan mı yaptınız? Ya da temizleme zamanı falan mı geldi ki? Çözünürlükle ilgisi olacağını pek sanmıyorum. Birde FAN ayarlarını bence anlamıyorsanız çok kurcalamayın. Döndürün fabrika ayalarına, girin bir oyunda MSI Afterburner ile test edin. Baktınız 70-75 dereceyi geçmiyor sorun yok demektir. Ben de de RX 460 var mesela benimki de boşta 33 derece civarı dolaşıyor ve hiç bakmıyorum FANI yüzde kaçmış falan diye. Yani demek istediğim sistem onu kendisi ayarlar bence, çok takmayın.
Otomatik yapınca sıcaklık 55 dereceye kadar çıkıyor, boşta. Ayrıca OC yapmadım.
Kardeşim 33 derece sistem boşta iken sorun değildir. Yük altında ve boşta oyun içindeyken vs ekran görüntüsü paylaşırsan aynı donanıma sahip arkadaşlar daha faydalı tavsiyede bulunabilirler.
Fanları otomatik yapınca boşta 55 dereceyi görmesi normal mi peki?

dostum 33 derece baya normal 40-50 dereceye kadar sorun yok. kart 60 dereceye ulaşınca fan açmasi daha makul çünki boylelille masa ustunde gezerken ses yapmaz bende rx580 var sicakligi ile fan hizi kendi ayarimda 60 dereceye kadar fanlar kapalı sonrasinda devreye giriyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı