RX 570 ekran kartlı kasa toplama

MikailBKTS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa toplayacağım, özellikle ekran kartı kısmında kafama takılan bazı sorular var. RX 570 kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi, bu kart nasıldır? Driverlarında problem oluyor mu? Benim toplayacağım sistemde özellikle Nvidia kartlarından GTX 1050 Ti düşünmüştüm. Nvidia'yı seviyorum ama bu kartı görünce de kafam karıştı. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Rx 570, neredeyse GTX 1060 3gb seviyesinde
ama bir tık altta olan bir karttır
Yani GTX 1050ti ve GTX 1060 3gb arası bir kart olup 8gb olanını almak gereksizdir
Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı
En az i3 8100 veya ryzen 3 2200g seviyesinde işlemci gerekir.
Ama uygun fiyatı ile GTX 1050ti dan bile ucuz ama fp bir karttır
Tavsiyem CPU konusunda bir ryzen 5 1400 bari seçmen bu kartla

Bir süre kullandığım, mümkün olursa yeniden alacağım karttır. Benim kartım arızalı çıktı ve değişim bekliyorum 1 aydır. Performans olarak asla üzmüyor. Ancak kesinlikle çift fanlı model alınmasını öneriyorum. Güç tüketimi biraz yüksek olduğu için ısınıyor da. Tek fanın yetebileceğini düşünmüyorum.
R5 2400G işlemci, 16 GB RAM (3000 Mhz) ile kullandım. 1080p ile açtığım hiç bir oyunda beni üzmedi. En üst seviye oyunlar hariç ultra - high ayarlarda ortalama 60 FPS ile oynadım. CS GO gibi oyunlarda ortalama 200 FPS değer aldım (karışık ayarlar).
Ekran kartını besleyebilmek için görece güçlü bir işlemci gerekiyor. Ryzen cephesinde 2400G'yi buna başlangıç alabilirsiniz. Intel cephesi de sanırım i3 8100 olabilir.
Hangi işlemciyi alırsanız alın, RAM frekansı da performansı çok etkiliyor. Mümkün mertebe yüksek frekans RAM alın.
1050Ti almayı düşünüyordum hep. RX570'i inceleyince onda karar kıldım. 1070Ti kullanan arkadaşımla aynı oyunları öldürmeyen farklarla oynayabiliyoruz. Onun ultra ayarlarda oynadığı oyunları ben de aynı çözünürlükte high seviyesine alıp gayet akıcı açabildim.
1060 3GB ile denk bir karttır. Bazı oyunlarda o kartı da geçerken bazı oyunlarda da biraz geride kalır. Ancak 8GB veriyi %100 başarı ile işleyemez. Dolayısı ile ideali 4GB olandır. Eğer bütçe biraz daha artarsa 8GB RX 580 tadından yenmez.
PSU önerisi olarak 600W 80+ tavsiye ederim. 500W değeri ise başlangıç olmalıdır. Ben kartımın tek başına 125W civarı güç çektiğini gördüm çünkü. İşlemci ve diğer bileşenler de eklendiğinde yük altında ortalama 350W civarı bir tüketim oluyor. Bu da kalitesiz PSU'ların sağlamakta zorlanacağı bir rakam.

İşlemci seçeneğim intel i5 8400 olacak. Peki rx 570 in sürücü sıkıntısı var mıdır? Şunun için soruyorum. Format attık ve sürücülerini kuracağız. Herhangi bir problem yaşatıyor mu?

H
Bir süre kullandığım, mümkün olursa yeniden alacağım karttır. Benim kartım arızalı çıktı ve değişim bekliyorum 1 aydır. Performans olarak asla üzmüyor. Ancak kesinlikle çift fanlı model alınmasını öneriyorum. Güç tüketimi biraz yüksek olduğu için ısınıyor da. Tek fanın yetebileceğini düşünmüyorum.
R5 2400G işlemci, 16 GB RAM (3000 Mhz) ile kullandım. 1080p ile açtığım hiç bir oyunda beni üzmedi. En üst seviye oyunlar hariç ultra - high ayarlarda ortalama 60 FPS ile oynadım. CS GO gibi oyunlarda ortalama 200 FPS değer aldım (karışık ayarlar).
Ekran kartını besleyebilmek için görece güçlü bir işlemci gerekiyor. Ryzen cephesinde 2400G'yi buna başlangıç alabilirsiniz. Intel cephesi de sanırım i3 8100 olabilir.
Hangi işlemciyi alırsanız alın, RAM frekansı da performansı çok etkiliyor. Mümkün mertebe yüksek frekans RAM alın.
1050Ti almayı düşünüyordum hep. RX570'i inceleyince onda karar kıldım. 1070Ti kullanan arkadaşımla aynı oyunları öldürmeyen farklarla oynayabiliyoruz. Onun ultra ayarlarda oynadığı oyunları ben de aynı çözünürlükte high seviyesine alıp gayet akıcı açabildim.
1060 3GB ile denk bir karttır. Bazı oyunlarda o kartı da geçerken bazı oyunlarda da biraz geride kalır. Ancak 8GB veriyi %100 başarı ile işleyemez. Dolayısı ile ideali 4GB olandır. Eğer bütçe biraz daha artarsa 8GB RX 580 tadından yenmez.
PSU önerisi olarak 600W 80+ tavsiye ederim. 500W değeri ise başlangıç olmalıdır. Ben kartımın tek başına 125W civarı güç çektiğini gördüm çünkü. İşlemci ve diğer bileşenler de eklendiğinde yük altında ortalama 350W civarı bir tüketim oluyor. Bu da kalitesiz PSU'ların sağlamakta zorlanacağı bir rakam.
Hocam peki sapphire rx570 ile asus rx570 expedition arasında çok performans farkı var mıdır. Bir sistem buldum da ekran kartı asus rx570 yani fiyat da uygun çünkü tek aklımdaki soru işareti bu ekran kartı

İşlemci seçeneğim intel i5 8400 olacak. Peki rx 570 in sürücü sıkıntısı var mıdır? Şunun için soruyorum. Format attık ve sürücülerini kuracağız. Herhangi bir problem yaşatıyor mu?
Sürücü sıkıntısı olmaz ama i5 8400 seçersen sistemin pahalı olur. Onun yerine Ryzen tarafına yönelip Rx 580 4 GB bile alabilirsin.

Asus expedition modelini OC versiyonlu kullandım. Gerçekten güzel bir kart. Sapphire modeli hakkında bir şey diyemem. Kendisinin bu modelini kullanmadım. Geçmişte başka bir Sapphire kart kullanmıştım, kalitesi çok düşüktü, bir daha tövbe dedirtti bana. Elimin değmesiyle lehimlerinin kırılması bir olmuştu kartta.
Her iki kart için ise şunu söylemeliyim ki çip setleri aynı bu kartların. Dolayısıyla üreticisine göre göreceğiniz fark 3-5 FPS'yi geçmez. O da soğutma performansları ve saat frekanslarına göre bir farklılık olur. Çift fanlı olarak bulabildiğiniz en ucuzunu alın.

İşlemcisi olsun SSD'si olsun anakartı olsun o bütçedeki en iyi bilgisayarlardan biridir.
işlemcisi sizi uzun yıllar götürebilecek bir işlemcidir ancak ekran kartı için aynı şeyi söyleyemem.
Ve bir süre sonra RAM'i 16 yapmanız gerekmekte.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı