RX 570 ekranda çapraz mavi çizgiler çıkıyor

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartını dün aldım fakat şu an çok garip bir sorun yaşıyorum. Ekranda çapraz bir biçimde tüm ekranı kaplayacak bir biçimde mavi kare kare çizgiler oluşuyor. PC 3-4 saniye donuyor ekran gidip geldiğinde sorun düzeliyor. Fakat bunu nedense video edit programını açtığımda yaşıyorum. Acaba ekran kartında mı sorun var yoksa AMD yazılımında mı? Çünkü bu sorun olduktan sonra sağ alttan AMD Software'a tıkladığımda program kendini kapatıyor tekrardan açmam gerekiyor kısayolundan. Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartını dün aldım fakat şu an çok garip bir sorun yaşıyorum. Ekranda çapraz bir biçimde tüm ekranı kaplayacak bir biçimde mavi kare kare çizgiler oluşuyor. PC 3-4 saniye donuyor ekran gidip geldiğinde sorun düzeliyor. Fakat bunu nedense video edit programını açtığımda yaşıyorum. Acaba ekran kartında mı sorun var yoksa AMD yazılımında mı? Çünkü bu sorun olduktan sonra sağ alttan AMD Software'a tıkladığımda program kendini kapatıyor tekrardan açmam gerekiyor kısayolundan. Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Ekran kartı sıfır mı yoksa 2.el mi aldınız?

Ekran kartı sıfır mı yoksa 2.el mi aldınız?
Sıfır hocam.
HDMI dönüştürücüsü kullanıyor musun?
HDMI dönüştürücü kullanmıyorum. Display Port kullanıyorum.
Bence GPU temassızlık problemi var. Lehimler erimiştir onun gibi birşey yani.
Kontrol ettim hocam, temassızlık yok. Anakart da yeni zaten, Asus b450m-k prime kullanıyorum. Acaba arızalı olabilir mi onu merak ediyorum. Dediğim gibi Camtasia programını açtığımda edit yaptığım zaman bu sorunu yaşıyorum. Konuyu açtığımdan bu yana o sorunu yaşamadım henüz.

Son düzenleme:
Bence GPU temassızlık problemi var. Lehimler erimiştir onun gibi birşey yani. Tamir eden yer bulup göstermen gerekir ya da yapabiliyorsan iade edeceksin.
Lehim 250 derecede erir, ama zamana bağlı yıpranma ile bağlantı kopukluğu olmuş olabilir. Kartt 0 mı 2.el mi?
Sıfır hocam.

HDMI dönüştürücü kullanmıyorum. DP kullanıyorum.

Kontrol ettim hocam, temassızlık yok. Anakart da yeni zaten, Asus b450m-k prime kullanıyorum. Acaba arızalı olabilir mi onu merak ediyorum. Dediğim gibi Camtasia programını açtığımda edit yaptığım zaman bu sorunu yaşıyorum. Konuyu açtığımdan bu yana o sorunu yaşamadım henüz.
Hocam sorun DP dönüştürücüsünde, daha önce başıma geldi.

Sıfır hocam.

HDMI dönüştürücü kullanmıyorum. DP kullanıyorum.

Dönüştürücü varsa sorun dönüştürücü ile alakalı olabilir.

Geri
Yukarı