RX 570 ekranda çapraz mavi çizgiler çıkıyor

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartını dün aldım fakat şu an çok garip bir sorun yaşıyorum. Ekranda çapraz bir biçimde tüm ekranı kaplayacak bir biçimde mavi kare kare çizgiler oluşuyor. PC 3-4 saniye donuyor ekran gidip geldiğinde sorun düzeliyor. Fakat bunu nedense video edit programını açtığımda yaşıyorum. Acaba ekran kartında mı sorun var yoksa AMD yazılımında mı? Çünkü bu sorun olduktan sonra sağ alttan AMD Software'a tıkladığımda program kendini kapatıyor tekrardan açmam gerekiyor kısayolundan. Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Dönüştürücü varsa sorun dönüştürücü ile alakalı olabilir.
Hocam yorumları hiç okumuyorsunuz. Öncekinde 2. el mi diye sordunuz eski yorumlarda değil cevabını verdim. Şimdi de alıntı yapmanıza rağmen dönüştürücü kullanmadığımı söylüyorum, hala dönüştürücü kullanıyorsanız diyorsunuz. Lütfen okuyarak yazın.

Hocam yorumları hiç okumuyorsunuz. Öncekinde 2. el mi diye sordunuz eski yorumlarda değil cevabını verdim. Şimdi de alıntı yapmanıza rağmen dönüştürücü kullanmadığımı söylüyorum, hala dönüştürücü kullanıyorsanız diyorsunuz. Lütfen okuyarak yazın.

Dönüştürücüyü değiştirin Dark markası olabilir mesela.

Arkadaşlar ben mi anlatamıyorum yoksa siz mi okumuyorsunuz? Çünkü okusanız anlamama ihtimaliniz yok. Alıntı yaptığınız yorumda dönüştürücü kullanmadım diyorum.
Bende aynı şekilde anladım kusura bakmayın kartı başka bir bilgisayarda test etme şansınız var mı?

Arkadaşlar ben mi anlatamıyorum yoksa siz mi okumuyorsunuz? Çünkü okusanız anlamama ihtimaliniz yok. Alıntı yaptığınız yorumda dönüştürücü kullanmadım diyorum.

Yanlış anlamışım hocam kusura bakmayın. Yine de farklı portları bir deneyin belki düzelebilir.

Mevcut grafik kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Belki sürücü ile alakalı bir sorundur. 2 gün önceydi yanlış hatırlamıyorsam, yeni grafik sürücüsünü yükledikten sonra ekran ikiye ayrılmıştı(yarısı normal yarısı yukarı kaymış bir şekilde). Birde komut istemini yönetici olarak çalıştırıp "chkdsk /r /f" komutunu tırnaklar olmadan girip "Y" tuşuna basıp bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?(Bu işlem biraz zaman alacaktır. Bulunduğunuz yerde sık elektrik kesintisi yaşanıyorsa dikkat etmenizde fayda var.) Ben bu yolu izleyerek hallettim.

Mevcut grafik kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Belki sürücü ile alakalı bir sorundur. 2 gün önceydi yanlış hatırlamıyorsam, yeni grafik sürücüsünü yükledikten sonra ekran ikiye ayrılmıştı(yarısı normal yarısı yukarı kaymış bir şekilde). Birde komut istemini yönetici olarak çalıştırıp "chkdsk /r /f" komutunu tırnaklar olmadan girip "Y" tuşuna basıp bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?(Bu işlem biraz zaman alacaktır. Bulunduğunuz yerde sık elektrik kesintisi yaşanıyorsa dikkat etmenizde fayda var.) Ben bu yolu izleyerek hallettim.
Ben direk format atmayı düşünüyorum hocam, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı