RX 570 fanı dönüp duruyor

furkancetinkol

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 570 STRIX ekran kartına sahibim, bugün oyun oynarken kasadan tık tık sesler gelmeye başladı, bilgisayarı kapattım. Kasayı açıp baktığımda fanlardan birisi dönüp durmaya başladı. Videosu altta. Fikri olan var mı?

Videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi kapatın ve sistem kapalıyken o fanı elinizle bir tür döndürün. Ayrıca fan ayarını manuel yapmayi deneyin.

Yok aynı. Diğer fanı elimle döndürüyorum yağ gibi akıyor ama bozulan fan ağırlaşmış gibi sanki.

Sistemi özellikle ekran kartını biraz zorlayın.
Bazı kartların fanları ısı olmadığı zaman dönmüyor.

STRIX fan’ın 0 DB özelliğinden bahsetmiyorum dostum, diğer fan tam sürat çalışırken bu fan takılıyor.

Yok aynı. Diğer fanı elimle döndürüyorum yağ gibi akıyor ama bozulan fan ağırlaşmış gibi sanki.

STRIX fan’ın 0 DB özelliğinden bahsetmiyorum dostum, diğer fan tam sürat çalışırken bu fan takılıyor.
Gerekli temizlemeleri ve fanın yağ yenilemesini yapın. Bunlara rağmen devam ediyorsa, yeni bir ROG Strix fan alın ve o fanı söküp onun yerine takın.

Ağırlaşmış diyorsunuz, kesin olarak donanımsal bir sorun. Başka bir çözümü olacağını sanmıyorum yani.

Gerekli temizlemeleri ve fanın yağ yenilemesini yapın. Bunlara rağmen devam ediyorsa, yeni bir ROG STRIX fan alın ve o fanı söküp onun yerine takın.

Ağırlaşmış diyorsunuz, kesin olarak donanımsal bir sorun. Başka bir çözümü olacağını sanmıyorum yani.

ROG STRIX fanlar kendi aralarında ayrılır mı? Ne diye aratırsam kendi ekran kartıma uygun fanı bulurum? Mesela 1060 fanı alsam ya da 1080 fanı bu kartla aynı boyutta mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı