Çözüldü RX 570 FIFA 21 menüde kasıyor ve ekran dalgalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

bartutekinn

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, iyi forumlar herkese.

FIFA 21 oynarken monitörümde çok az bir şekilde ekran titremesi oluyor. Şöyle anlatayım ya da ekran parlaklığı sanki anlık olarak azalıp yükseliyor gibi bu menü içerisinde ve ara sahnelerde gerçekleşiyor. Oyun içerisinde herhangi bir sorun olmuyor. Ayrıca menü içerisinde 30 FPS alırken oyun içerisinde FPS 130-140 arası. Oyunu tam ekran pencere moduna aldığımda sorun düzeliyor. Ama bu şekilde oynaması keyif vermiyor. Görev çubuğu gözükürken..

Sistemim de şu şekilde;
AMD Ryzen 5 1600
AMD RX570 4GB
8 GB 3000MHz RAM
Depolama olarak da SSD kullanıyorum.

İnternetten araştırdığımda NVIDIA ayarları üzerinden çözüldüğü bahsediliyor fakat ben Amd kullanıcısıyım. Pek de bu konularda bilgim olmadığı için denk düşen ayarları da yapamıyorum.

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Ben çözümü bir şekilde buldum. Şöyle aktarayım AMD FreeSync ayarlarını kapattım. Monitörümün ayar kısmından da aynı şekilde Sync kısmını kapalı hale getirdim ve sorunum çözüldü.
Öncelikle selamlar, iyi forumlar herkese.

FIFA 21 oynarken monitörümde çok az bir şekilde ekran titremesi oluyor. Şöyle anlatayım ya da ekran parlaklığı sanki anlık olarak azalıp yükseliyor gibi bu menü içerisinde ve ara sahnelerde gerçekleşiyor. Oyun içerisinde herhangi bir sorun olmuyor. Ayrıca menü içerisinde 30 FPS alırken oyun içerisinde FPS 130-140 arası. Oyunu tam ekran pencere moduna aldığımda sorun düzeliyor. Ama bu şekilde oynaması keyif vermiyor. Görev çubuğu gözükürken..

Sistemim de şu şekilde;
AMD Ryzen 5 1600
AMD RX570 4GB
8 GB 3000MHz RAM
Depolama olarak da SSD kullanıyorum.

İnternetten araştırdığımda NVIDIA ayarları üzerinden çözüldüğü bahsediliyor fakat ben Amd kullanıcısıyım. Pek de bu konularda bilgim olmadığı için denk düşen ayarları da yapamıyorum.

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Ben de AMD ekran kartı kullanıyorum fakat PES 2013 oynarken ara sahnede veya koşarken alt taraf dalgalanıyor. Takipteyim.

Hocam Radeon Chill açar mısınız? FPS'nizi monitörün Hz'ine sabitleyin. Ben de yaşadım bu şekilde çözdüm. Şu anda AMD kart kullanmıyorum ama bu şekilde çözmüştüm.

Hocam Radeon Chill açar mısınız? FPS'nizi monitörün Hz'ine sabitleyin. Ben de yaşadım bu şekilde çözdüm. Şu anda AMD kart kullanmıyorum ama bu şekilde çözmüştüm.
HD 6570 2gb 128 bit ekran kartı için (yani 2016 Driveri) hangi adımı izlemem gerek pes 13 oynuyorum.

Ben çözümü bir şekilde buldum. Şöyle aktarayım AMD FreeSync ayarlarını kapattım. Monitörümün ayar kısmından da aynı şekilde Sync kısmını kapalı hale getirdim ve sorunum çözüldü.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı