RX 570 FurMark sonuçları

LSD

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler, az önce kısa bir FurMark testi yaptım sonuçlar nasıl acaba?
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570 OC 8 GB.
Test 60 saniye sürdü 1920x1080 0X MSAA ayarında yaptım.
Score: 4252.
FPS:
Min: 71, Max: 72, AVG: 71.

Max GPU sıcaklığı: 76 derece.

1621028961051.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Testi 60 saniye değil de 5-10 dakika filan yapın. Sonuçlarda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor fakat 5-10 dakika yaptığınız da tekrardan sonuçları atın ona göre daha iyi bir yorum yapabiliriz.

Oyunlarda ortalama 80 derecede çalışan ekran kartım 60 saniyelik testte bu dereceye kadar çıktı. Senin kartın eğer daha önceden ısınmadıysa sıcaklığı daha da yükselecektir. Bu da iyi değil.

1621029831773.png

Kasa kapağını aç 5 dk sonra yap test. Bakalım sıcaklık ne çıkacak. Eğer bu değerden düşük çıkarsa kasa içi hava akışın kötüdür.
Hocam kasa kumandasından öndeki üç fanı Auto'ya aldığımda fan dönmüyor o yüzden ya hızlı ya da yavaş modda kullanmak zorunda kalıyorum. Ben de çok ağır oyunlar oynamadığımdan dolayı yavaş modda kullanmayı tercih ediyorum sizce bu değerler bu yüzden olabilir mi? Ayrıca kasa masanın altında kenarda duruyor ve odada normal sıcaklığın biraz üstünde sizce bunlarda sıcaklığın yüksek olma sebeplerinden biri olabilir mi bazı videolarda 70 derecenin üstüne çıkmadığını gördüm çünkü.

Hocam kasa kumandasından öndeki üç fanı Auto'ya aldığımda fan dönmüyor o yüzden ya hızlı ya da yavaş modda kullanmak zorunda kalıyorum. Ben de çok ağır oyunlar oynamadığımdan dolayı yavaş modda kullanmayı tercih ediyorum sizce bu değerler bu yüzden olabilir mi? Ayrıca kasa masanın altında kenarda duruyor ve odada normal sıcaklığın biraz üstünde sizce bunlarda sıcaklığın yüksek olma sebeplerinden biri olabilir mi bazı videolarda 70 derecenin üstüne çıkmadığını gördüm çünkü.
Hocam dediğim gibi yapın o zaman anlarsınız.

Kasayı açtım 5 dakikaya yakın beklettim ardında 5 dakikalık bir test başlattım sıcaklık yine aynı derecede fakat şöyle bir şey fark ettim, fan değeri Max 77'yi gördü acaba ekran kartı fanını tamamen kullanmamasında olabilir mi sorun?

Hocam dediğim gibi yapın o zaman anlarsınız.

furmark_000000.jpg

Kasayı açtım 5 dakikaya yakın beklettim ardında 5 dakikalık bir test başlattım sıcaklık yine aynı derecede fakat şöyle bir şey fark ettim, fan değeri Max 77'yi gördü acaba ekran kartı fanını tamamen kullanmamasında olabilir mi sorun?

Eki Görüntüle 1023899
Bu test programı fan hızını yanlış gösterebiliyor. Test esnasında MSI Afterburner ya da Radeon programı ile fan hızı değerine bakabilirsiniz. Kasanın yan tarafı açık halde 77 derece ROG STRIX modeline göre biraz fazla gibi sanki ama FurMark testi de tabiri caiz ise ekran kartını ağlatan bir program. Ekran kartının termal macun değişimi yapıldı mı? Ayrıca ekran kartınız için MSI Afterburner veya Radeon programı üzerinden undervolt ve fan ayarı yaparak sıcaklık değerini düşürebilirsiniz. Yalnız FurMark testinde 77 derece olan kart tahmin ediyorum oyunlarda 70-75 derece olacağı için bu değerler aşırı tehlikeli bir durum yaratmadığından bu şekilde de kullanabilirsiniz. Sizin tercihinize kalmış bir durum.

Bu test programı fan hızını yanlış gösterebiliyor. Test esnasında MSI Afterburner'ya da Radeon programı ile fan hızı değerine bakabilirsiniz. Kasanın yan tarafı açık halde 77 derece ROG STRIX modeline göre biraz fazla gibi sanki ama FurMark testi de tabiri caiz ise ekran kartını ağlatan bir program. Ekran kartının termal macun değişimi yapıldı mı? Ayrıca ekran kartınız için MSI Afterburner veya Radeon programı üzerinden undervolt ve fan ayarı yaparak sıcaklık değerini düşürebilirsiniz. Yalnız FurMark testinde 77 derece olan kart tahmin ediyorum oyunlarda 70-75 derece olacağı için bu değerler aşırı tehlikeli bir durum yaratmadığından bu şekilde de kullanabilirsiniz. Sizin tercihinize kalmış bir durum.

Evet hocam oyunlarda 80'in üstünü görmedim zaten oynadığım oyunlarda ağır oyunlar değil ve şöyle bir durum var Radeon veya Afterburner'dan ayarlarla oynarsam muhtemelen gece rahat uyuyamam :D. Bilgisayardan çok anlamayan birisi olarak bu ayarlarla oynamak beni tedirgin ediyor sizce bu sıcaklıkta kullanmak sıkıntı çıkartır mı?

Geri
Yukarı