RX 570 görüntüde bozulma

zqr49

Yoctopat
Ekran kartı
RX 570 4GB
Merhaba, yaklaşık 3 senedir RX570 4 GB ekran kartını kullanmaktayım son aylarda bu problem oluştu, ekranda mavimsi şekiller oluşuyor, genelde YouTube video izlediğimde ve oyunlarda bunlar oluşuyor. Monitör ile ilgisi yok denedim 2 farklı monitörde aynı şekilde gözüküyor içini hava tutup temizledim, üstüne format attım, sürücüleri güncelledim fakat sorun devam ediyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Örnek ekran görüntüsü.

sorun.PNG

Merhaba, yaklaşık 3 senedir RX570 4 GB ekran kartını kullanmaktayım son aylarda bu problem oluştu, ekranda mavimsi şekiller oluşuyor, genelde YouTube video izlediğimde ve oyunlarda bunlar oluşuyor. Monitör ile ilgisi yok denedim 2 farklı monitörde aynı şekilde gözüküyor içini hava tutup temizledim, üstüne format attım, sürücüleri güncelledim fakat sorun devam ediyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Örnek ekran görüntüsü.

Eki Görüntüle 1390691

Ya VRAM arızası bu ya da çipsete reballing yapılması lazım, başka bir sebepten olacağını sanmıyorum.
VRAM arızası olsa SS de nasıl gözükecek?

YouTube'dan açmış arkadaş dikkat ettiyseniz.

Ya VRAM arızası bu ya da çipsete reballing yapılması lazım, başka bir sebepten olacağını sanmıyorum.

YouTube'dan açmış arkadaş dikkat ettiyseniz.

Arkadaş Youtube üzerinden ekran görüntüsü almış. PrintScreen'de ekran kartı arızası görülmez. Telefon kamerası ile çekilmeli.

VRAM veya normal RAM kaynaklı olabilecek bir şey, önce OCCT'den VRAM testi orada sorun çıkmaz ise ardından XMP kapalı şekilde Memtest86 yap.

Sorun çıkarsa döküm al veya telefondan fotoğraf çek, buraya at.

1 saat sonra bu sonuç geldi, bu VRAM'de sorun var demek mi oluyor?

Evet öyle, Memtest86 da yapabilirsin isteğe bağlı. Bu sonuca göre VRAM'de sorun var.

Tamam yardımın için teşekkür ederim, büyük olasılıkla ekran kartını yenisini alacağım tamir ile uğraşmak istemiyorum zaten neredeyse 3 sene oldu.

Reklam gibi olmasın ama YouTube'a ensa bilgisayar yazın onlar bu tür işleri yapıyor, bence tamir ettirip kullanın.
570 gücünde bir kart için en az 4000 TL harcamak gerekiyor maalesef, yetmiyorsa yenileyin tabii ki.

Geri
Yukarı