RX 570 GPU kullanımı sorunu

Sapphire RX 570 ekran kartım var. GPU kullanımı bu şekilde birden çok yükselip birden çok alçalıyor. Sadece arkada Chrome açıkken bile yapıyor hatta PC boştayken bile yapıyor. Oyunlarda kasma sorunu oluşturuyor. Kullanım grafikteki gibi yükseldiğinde kasadan gelen fan sesi de yükseliyor beraberinde alçalınca fan sesi de alçalıyor. DDU ile Driver'ı silip yeniden yükledim güvenli modda. 2 aydır bir çözüm bulamadım bu duruma.

Sistem: Ryzen 2600 - Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB - 8x2 Corsair LPX 3000MHz - Samsung 250GB SSD 860Evo - Seasonic 620W PSU - MSI B450M VDH Plus - MSI vampric M10 kasa (kasayla gelen büyük tek fan ile çalışıyor, ekstra bir fan eklemedim kasaya)

amd kullanım.png

afterburner.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mâlum birisi ''GPU dalgalanma sorunu felan kalmadı insanları yanlış yönlendiriyorsunuz'' diyip ahkâm kesiyordu, kuyruk acın var diyordu. Şimdi gelsin yardım etsin, umarım bildiği bir çözüm vardır DDU ile sürücü kaldırıp yüklemekten başka.

Son düzenleme:
Sapphire RX 570 ekran kartım var. GPU kullanımı bu şekilde birden çok yükselip birden çok alçalıyor. Sadece arkada Chrome açıkken bile yapıyor hatta PC boştayken bile yapıyor. Oyunlarda kasma sorunu oluşturuyor. Kullanım grafikteki gibi yükseldiğinde kasadan gelen fan sesi de yükseliyor beraberinde alçalınca fan sesi de alçalıyor. DDU ile Driver'ı silip yeniden yükledim güvenli modda. 2 aydır bir çözüm bulamadım bu duruma.

Sistem: Ryzen 2600 - Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB - 8x2 Corsair LPX 3000MHz - Samsung 250GB SSD 860Evo - Seasonic 620W PSU - MSI B450M VDH Plus - MSI vampric M10 kasa (kasayla gelen büyük tek fan ile çalışıyor, ekstra bir fan eklemedim kasaya)

Eki Görüntüle 541406
Eki Görüntüle 541407

Sorun olduğunu zannetmiyorum bende ASUS ROG stix RX 570 kullanıyorum böyle dalganmalar bende de oluyor.

Mâlum birisi ''GPU dalgalanma sorunu felan kalmadı insanları yanlış yönlendiriyorsunuz'' diyip ahkâm kesiyordu, kuyruk acın var diyordu. Şimdi gelsin yardım etsin, umarım bildiği bir çözüm vardır DDU ile sürücü kaldırıp yüklemekten başka.
Sizin önerebileceğiniz bir çözüm varsa çok sevinirim :/
Sizde kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu ?
Sorun olduğunu zannetmiyorum bende ASUS ROG stix RX 570 kullanıyorum böyle dalganmalar bende de oluyor.
Devamlı oluyor mu ve bu durum kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu acaba ?
@Recep Baltaş
Abi konu hakkında yardımcı olabilir misin haftalardır bir çözüm bulamıyorum

Son düzenleme:

Sizde kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu?

Devamlı oluyor mu ve bu durum kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu acaba?
@Recep Baltaş
Abi konu hakkında yardımcı olabilir misin haftalardır bir çözüm bulamıyorum.

Bende de var bu ASUS ROG STRIX RX570 kullaniyorum oyunlarda olunca drop yiyorum.
Yaninda da siyah ekran sorunu var bir de 😢

Sizde kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu ?

Devamlı oluyor mu ve bu durum kasma veya benzeri bir sorun yaratıyor mu acaba ?
@Recep Baltaş
Abi konu hakkında yardımcı olabilir misin haftalardır bir çözüm bulamıyorum
Ara sıra kasma oluyor.

Bende de böyle oluyor, çözümü var mı bunun ?

Eki Görüntüle 541789

Yük altındayken dalgalanma olursa sebebi PSU yetersizliği veya mining yapılmış olma ihtimali yüzünden olduğunu söylemişler forumda. Ve bir başkası da driver sorunu olarak belirtmiş, çünkü boşta yapıyor bu dalgalanmayı. Stabil driver öneriniz var mı ?
Yok gibi gozukuyor ben bir suru yol denedim underclock voltaj azaltma gibi duzelmedi.

Driver'dan kaynaklanıyormuş sanırım. Eski driver'lara dönmeyi deneyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı