RX 570 Güç Kaynağı Önerisi

Benim attığım Frisby 80+ ya üstelik tüm yorumları olumluyken, gülen arkadaş 550W PSU bir de 80 Plus sertifikası olmayan PSU öneriyor şaka gibi :D Diğerleri de ona gülüyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu psu yu öneriyorum hem de 80Plus sertifikası var. Kendim de sistemime monte etmiştim gayet güzel bir PSU. Ama toptancı bir kişi oldugu için toplu alıyor kutu kartonda geliyor. RX570 ekran kartım var benimde gönül rahatlıgıyla alabilirsin.
Bu güç kaynağı 650W olarak satılmasına rağmen 12 volt kanalından 43 amper veriyor yani 516W gücü var. Benim 600W olarak aldığım güç kaynağı bile 516Wtan daha fazla güç üretiyor.

Neden ben aldım 650W gayet iyi de çalışıyor. Fiyatı düşük olup 650W 80+ olan bir PSU'ya neden para vermeyesin. 550W alacagına gider buna para verirsin daha iyidir. Hem de ilerde bir şey yenilediginde sorunun olmaz.
Attığınız güç kaynağının markası nedense tutulmuyor. Aynı markanın 500W modelini alsam verimlilik sorunu olacağını düşünüyorum. Attığınız ürünün fiyatı beni aşıyor maalesef.
FSP 500-60AHBC 500W 80+ veya ikinci el Corsair VS550 alacağım yorumlarınız için teşekkür ederim

Bütçeni 25 lira daha arttırıp bunu al bence. Şuan kasamda bundan var. Bu fiyatın altındaki 500 watt güç kaynaklarının hiçbiri o değerleri vermez.
Gerçekten de iyiymiş bunu görmemiştim...
Sisteminizi besleyebiliyor mu? Özellikler ne sisteminizde?

Son düzenleme:
Gerçekten de iyiymiş bunu görmemiştim.
Sisteminizi besleyebiliyor mu? Özellikler ne sisteminizde?
İmzamd yazıyordu. Xeon X3470, GTX 960.
Ben de güç kaynağından kısıp elimdeki bir 300 Watt PSU ile geçiştirmeye çalışmıştım 😁. Sonuç olarak oyunda dalgalanmalar oldu. Bunu alınca düzelmişti. Sizin ekran kartı 500 Watt istiyor, benimki 400.

Bütçem çok fazla değil. Uygun fiyata PSU almak istiyorum. Şu an elimde Frisby 450W PSU var. Bu güç kaynağı işimi görmeyecek gibi geliyor. Önerisi olan var mı?

Sistem:
  • Gigabyte GA-H55-S2
  • Intel Xeon X3440 (OC ile 3.6 GHz)
  • Sapphire Pulse RX570
  • 120 GB Kingston SSD
  • 500 GB 7200 RPM Samsung HDD
  • 4+4 GB 1600MHz Kingston RAM
Öncelikle merhaba ben h55m s2v ve x3440 4 4 1600mhz ram aerocool wx 500w power msi gtx 960 kullanıyordum ekran kartı bazı oyunlarda yetmediğinden değiştirmek zorunda kaldım daha 1 yıl garantili asus rog rx 570 aldım. Pcye taktım bilgisayar açılıyor lakin şu şekilde 2 3 kere reset atınca masaüstüne ulaşabiliyorum.
Masaüstüne geldiğimde gta 5 forza tomb raider gibi oyunları ultra grafikte 60 ve üstü fps alarak oynadım ama ilk açılıştaki soruna çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı