Çözüldü RX 570 güncelleme sonrası ısınma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dogus123

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. MSI Gaming X 4 GB RX 570 modeline sahibim. Son gelen güncellemeden önce hiçbir sorun yoktu, 75 dereceyi geçmiyordu kart. Fakat son güncellemeyi yaptım ve kart Deliver Us the Moon olsun, Control olsun 82-83 derecelere çıkıyor. Undervolt denedim, bir şeyler fark etti fakat tam yapamadım. Tertemiz bir kurulum mu yapsam, her şeyi baştan mı yapsam bilmiyorum.

Kasa hava akışı falan gayet iyi. 2-3 gün öncesine kadar oyunlarda iyi ısısı vardı fakat güncellemeden sonra bayağı kötü oldu. Ne yapmalıyım? Eski bir güncelleme indirdim onu kurdum fakat sonuç hala aynı.

Çözüm
Eğer sistemde sıkıntı yoksa doğru yapmışsınız demektir.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Hiç sorun yok görünüyor çok şaşırdım ve böyle performans alacağımı düşünmemiştim teşekkürler :)
Aynı sorun bende de var BIOS ve ekran kartı son sürümlerini güncelledim RX580 Pulse oyunlarda ekranda sinyal gidiyor ve kasa çalışıyor bende aynı yöntemi deneyeyim sorun ısıda çünkü fanlar yeteri kadar sanırım çalışmıyor ya da devreye girmiyor bendekide yeni sistem 4 aylık PC toplamda 150 saati geçmemiştir oyun oynama daha önce problem yoktu.

Benim yaptığım ayarlara bakabilirsin fakat kendi sisteminde nasıldır bilmiyorum değişkenlik gösterebiliyor. Deneye deneye hata verirse bir 10 artırırsın.
Sıkıntının iki kaynağı olabilir:
1-Ekran kartını sessizlik odaklı optimize eden sürücü.
2-Ekran kartındakı teknik bir problem olabilir ki sanmıyorum.
Çözüm olarak; afterburner yazılımı üzerinden fanların hızlarını kendin optimize edebilirsin(internette detaylı anlatımlar mevcut).
Eski sürücü kurdum demişsin ama eskisini kurmadan önce yeni indirdiğin sürücüyü kaldırdın mı?

Sıkıntının iki kaynağı olabilir:
1-Ekran kartını sessizlik odaklı optimize eden sürücü.
2-Ekran kartındakı teknik bir problem olabilir ki sanmıyorum.
Çözüm olarak; Afterburner yazılımı üzerinden fanların hızlarını kendin optimize edebilirsin(internette detaylı anlatımlar mevcut).
Eski sürücü kurdum demişsin ama eskisini kurmadan önce yeni indirdiğin sürücüyü kaldırdın mı?

Hocam yasağım vardı yazamadım eski sürücüyü kurdum fakat yeni sürücüyü kaldırmadım nasıl yapabilirim onu acaba?

AMD Cleanup Utility to Remove AMD Driver Files | AMD
1609015611382.png

Sarı ile çizdiğim yere tıklayarak programı indirin, amd'nin kendi programıdır. Bu program ile bütün amd sürücülerini sileceksiniz. İndirilen dosyaya tıklayıp her şeyi onayladıktan sonra silme işlem tamamlanır ve bilgisayarınız yeniden başlatılır. Devamında AMD'nin güncel sürücülerini indirin. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

AMD Cleanup Utility to Remove AMD Driver Files | AMD
Eki Görüntüle 802504
Sarı ile çizdiğim yere tıklayarak programı indirin, AMD'nin kendi programıdır? Bu program ile bütün AMD sürücülerini sileceksiniz. İndirilen dosyaya tıklayıp her şeyi onayladıktan sonra silme işlem tamamlanır ve bilgisayarınız yeniden başlatılır. Devamında AMD'nin güncel sürücülerini indirin. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim araştıramalarıma dayanarak ufak bir araştırma edindim önce DDU ile sürücüleri kaldırıp tam perfomanslı bir sürücüsünü indirdm AMD üzerinden ve bu ayarları yaptım şu anda oyunlardda Max. 71 dereceyi geçmiyor sizce sağlıklı bir şey midir bu yani çok stabil çalışıp, hiçbir sorun vermedi ve FPS düşüşüde yaşamadım ben.

Dosya Ekleri

• UT.png
    UT.png
    72,3 KB · Görüntüleme: 87
Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim araştıramalarıma dayanarak ufak bir araştırma edindim önce DDU ile sürücüleri kaldırıp tam perfomanslı bir sürücüsünü indirdm AMD üzerinden ve bu ayarları yaptım şu anda oyunlardda Max. 71 dereceyi geçmiyor sizce sağlıklı bir şey midir bu yani çok stabil çalışıp, hiçbir sorun vermedi ve FPS düşüşüde yaşamadım ben.

Aynı sorun bende de var BIOS ve ekran kartı son sürümlerini güncelledim. RX580 Pulse oyunlarda ekranda sinyal gidiyor ve kasa çalışıyor. Ben de aynı yöntemi deneyeyim sorun ısıda çünkü fanlar yeteri kadar sanırım çalışmıyor ya da devreye girmiyor. Bendeki de yeni sistem 4 aylık PC toplamda 150 saati geçmemiştir oyun oynama. Daha önce problem yoktu.

Hiç sorun yok görünüyor çok şaşırdım ve böyle performans alacağımı düşünmemiştim teşekkürler :)
Aynı sorun bende de var BIOS ve ekran kartı son sürümlerini güncelledim RX580 Pulse oyunlarda ekranda sinyal gidiyor ve kasa çalışıyor bende aynı yöntemi deneyeyim sorun ısıda çünkü fanlar yeteri kadar sanırım çalışmıyor ya da devreye girmiyor bendekide yeni sistem 4 aylık PC toplamda 150 saati geçmemiştir oyun oynama daha önce problem yoktu.

Benim yaptığım ayarlara bakabilirsin fakat kendi sisteminde nasıldır bilmiyorum değişkenlik gösterebiliyor. Deneye deneye hata verirse bir 10 artırırsın.

Çözüm

Benim yaptığım ayarlara bakabilirsin fakat kendi sisteminde nasıldır bilmiyorum değişkenlik gösterebiliyor deneye deneye hata verirse bir 10 arttırırsın.

Benim yardımım dokunmamış bayağı kendin halletmişsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı