RX 570 i5-3570 Sinyal yok hatası

Zue

Hectopat
Daha fazla  
i5-3570 işlemciyi taktığımda bilgisayar normal bir şekilde açılıyor. 1-2DK içerisinde bilgisayar da donmalar meydana geliyor ve birden ekran kararıp "no signal" diyor. Bilgisayar normal şekilde çalışıyor ama ekranda görüntü yok.

Sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Bir kaç defa yeniden başlatınca kasadan bip bip sesleri geliyor.

RX570 ekran kartı sürücüsünü devre dışı bıraktığımda bir sorun yok. Normal bir şekilde çalışıyor. Ama sürücüyü etkinleştirdiğimde sorun başlıyor.

Normalde i3-3210 işlemci ile kullanırken bir sorun yok.

Sürücüyü etkinleştirdiğim gibi oyunlara giriyorum. Bir sıkıntı yok. Ama ara sahnelerde bir anda donup kapanıyor.

Sorun donanımsal mı yazılımsa mı bir türlü çözemedim.

-RAM'lar doğru şekilde taktım.
-Ekran kartı sürücülerinin çoğunu denedim.
-Format attım 2 defa.
-Aygıt yöneticisinden sürücüleri güncelleştirdim.
-Ekran kartı bozuk diyeceğim ama i3 ile taktığımda sorun yok.
-Işlemcide sorun var diyeceğim ama GT220 ile taktığımda sorun yok ve aynı şekilde sürücüyü devre dışı bıraktığımda da sorun yok.

O sürümleri denedim efendim ama Mhz düşürmedim o sürümlerde.
Anladım. O zaman bu sürümlerde de Mhz düşürmeyi deneyebilirsiniz. Mhz düşürüp güç limitini -10 yapıp deneyebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemi de belki çözüm olabilir. Bu tarz ayarlarda çözüm olmaz ise sıkıntı başka bir parçada olabilir. Eğer Radeon programından ayar yapıyorsanız görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın yoksa Radeon ayarları sıfırlanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 25
Anladım. O zaman bu sürümlerde de Mhz düşürmeyi deneyebilirsiniz. Mhz düşürüp güç limitini -10 yapıp deneyebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemi de belki çözüm olabilir. Bu tarz ayarlarda çözüm olmaz ise sıkıntı başka bir parçada olabilir. Eğer Radeon programından ayar yapıyorsanız görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın yoksa Radeon ayarları sıfırlanıyor.
i5-3570 ile undervolt yapabilir miyim ?

Anladım deneyeceğin sağolun

Geri
Yukarı