RX 570 sistemde sinyal yok hatası

Jmyfex

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemimin işlemci fanı ile oynarken yanlışlıkla fanın vidalarını gevşetmişim ve fan işlemciden havaya kalkmış. Sistemimi çalıştırdım Windows yavaş çalışıyordu ve kapandı. Sistemi tekrardan açtım ve Valorant'a girdim. Bilgisayarım tekrar kapandı. Bende ne oluyor diye baktığımda fanın havaya kalktığını gördüm fanı tekrardan sıktım. Ondan sonra sistemi tekrar başlattığımda monitörde sinyal yok hatası aldım. RAM'leri söktüm geri taktım yapabileceğim her şeyi yaptım ama bir türlü gelmedi ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Sistemin özellikleri;
Ryzen3 1200 AF.
RX570 8 GB Pulse.
16 GB 3000MHz RAM.
Bir de eğer bir şey olmuşsa garanti karşılar mı? Olmuşsa ne olmuştur? Biraz yardımcı olursanız sevinirim. Sistemi daha toplayalı 2 ay oldu ve bu konular hakkında fazla bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar halleder belki. Merak etmeyin herhalde işini bilen kişiler vardır. Çöp olacağını sanmam. Sonucu buraya yazarsanız sevinirim.
Tabi yazarım hocam ben sadece şunu anlamadım işlemci doğal olarak fansız çalıştığı için kendini kapttı bu durmdan sonra benim ne yapmam gerekirdi belki de bios sıfırlama gibi işlemler yapmam gerekebilirdi diye düşündüm şimdi.

Fan işlemciyle temas etmediğinden işlemci sıcaklığı artmış. Sıcaklık ciddi miktarda artınca sistem kendini korumak için kapatmış kendini. Sizin burada fanı sıkmanız gerekiyordu ve yapmışsınız. Siz fanı sıktığınızda işlemcinin bozuk olan pininde temassızlık sorunu oluşmuş. Bu da sistemin açılmamasına sebep olmuş. Ben sorunun bu şekilde gerçekleştiğini düşünüyorum. Sizin yapmanız gereken o pini düzeltmekti.

Fan işlemciyle temas etmediğinden işlemci sıcaklığı artmış. Sıcaklık ciddi miktarda artınca sistem kendini korumak için kapatmış kendini. Sizin burada fanı sıkmanız gerekiyordu ve yapmışsınız. Siz fanı sıktığınızda işlemcinin bozuk olan pininde temassızlık sorunu oluşmuş. Bu da sistemin açılmamasına sebep olmuş. Ben sorunun bu şekilde gerçekleştiğini düşünüyorum. Sizin yapmanız gereken o pini düzeltmekti.
Hocam peki işlemci pinleri eğik veya yamuk değilse problem nerden kaynaklanıyor olabilir. Anakart veya işlemci yanmamıştır demi

Yanmamıştır bir şey. Ondan kaynaklı değilse farklı bir yol izleri
Tmm hocam en kısa sürede sizi bilgilendireceğim

Hocam tekrardan merhabalar bügün sinerji PC'den geri dönüş aldım ve bana işlemci ekran kartı ve RAM'ları başka bir anakarta taktığımızda çalışıyor dendi sorun anakarttaymış acaba nedeni ne olabilir söylediğim gibi B450 ms2h modeliydi. Benim şüphelendiğim tek şey var hocam ben biligsayarın fanını sıktıktan sonra biligisayarım normal bir şekilde açılacak zannedip BIOS'a girmeye çalıştım herhalde sinyal yok iken BIOS'a girdi sistem bu sırada bende sistem BIOS'ta iken sistemi prizden çektim ve tekrar başlatmayı denedim sonra sinyal vermedikten sonra. Bildiğiniz gibi sistemimi götürdüm. Yarın garantiye gönderecekler miş acaba kullanıcı hatası oluşturan bir durum var mıdır veya dediğim durumdan kaynaklanmış olabiliri mi?
Yanmamıştır bir şey. Ondan kaynaklı değilse farklı bir yol izleriz.

Hocam yani yukarıda bahsettiğim durumdan mı gerçekleşmiş, şimdi aradım Gigabyte firmasına gönderecekler miş acaba garanti kapsamında tamir edilebilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı