RX 570 için 420W PSU Yeterli mi?

Ata Berk Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski bilgisayarımı i3 9100f ve RX 570 ile upgrade etmek istiyorum fakat eskiden kalma 420W bir PSU'ya sahibim. Sizce yeni bir PSU almalı mıyım yoksa 420W yeterli midir?
Sistem özelliklerim bunlar:
  • i3 9100F
  • ASRock H310M-HDV
  • 8 GB RAM 2400 MHz RAM
Cevaplarınız için teşekkürler.

Yeni bir güç kaynağına geçmeniz uzun vadede daha iyi olur ancak hemen geçmenize gerek yok bence. Bütçeniz varsa geçin, yoksa da bütçe oluşturana kadar bu idare eder diye düşünüyorum.

Yeni bir güç kaynağına geçmeniz uzun vadede daha iyi olur ancak hemen geçmenize gerek yok bence. Bütçeniz varsa geçin, yoksa da bütçe oluşturana kadar bu idare eder diye düşünüyorum.
Zaten 1 yada 1.5 ay sonra bütçemi ayarlayıp güç kaynağı alacağım en azından 1 ay idare etsin yeter bana.
Konuyu tekrar hortlatıyorum kusura bakmayın. 500w 80+ bir güç kaynağı buldum. Uzun vadede yeterli olurmu yoksa 600w mı alayım?
Zaten 1 yada 1.5 ay sonra bütçemi ayarlayıp güç kaynağı alacağım en azından 1 ay idare etsin yeter bana.

Konuyu tekrar hortlatıyorum kusura bakmayın. 500w 80+ bir güç kaynağı buldum. Uzun vadede yeterli olurmu yoksa 600w mı alayım?
@Sercan1096

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı