RX 570 İçin Manuel Olarak Fan Hızı Ayarlama

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar kartım ısındığı için bir program aracılığı ile fan hızını ayarlamak istiyorum. Mesela boşta fan hızı otomatik dönüyor 33 derece falan. Ben istiyorum ki yükte 75 dereceye geldiği fan hızlı dönsün ve 75 dereceyi geçmesin, bunu nasıl ayarlayacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD'nin kendi sürücüsü üzerinden ayarlayabilirsiniz. Mesela ben bu şekilde kullanıyorum:

1.png

%18/35C - %35/50C - %60/60C - %100/70C

Kart genelde 60'ı görmediği için sessiz çalışıyor.

Arkadaşlar kartım ısındığı için bir program aracılığı ile fan hızını ayarlamak istiyorum. Mesela boşta fan hızı otomatik dönüyor 33 derece falan. Ben istiyorum ki yükte 75 dereceye geldiği fan hızlı dönsün ve 75 dereceyi geçmesin, bunu nasıl ayarlayacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.
MSI Afterburner ile veya yukarıdaki arkadaşın bağlantısı aracılığı ile kartın fan hızı, çekirdek hızı gibi veriler üzerinde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Bende zaten bu program var ama fan hızı profilini nereden ayarlayacağımı bulamadım hocam.
İlk bağlantıda bir makale mevcut, oradan ayarlamayı deneyebilir misiniz?

İlk bağlantıda bir makale mevcut, oradan ayarlamayı deneyebilir misiniz?
Teşekkürler ayarları yaptım.
AMD'nin kendi sürücüsü üzerinden ayarlayabilirsiniz. Mesela ben bu şekilde kullanıyorum:

Eki Görüntüle 403048
%18/35C - %35/50C - %60/60C - %100/70C

Kart genelde 60'ı görmediği için sessiz çalışıyor.
Bu ayarların aynısını GPU Tweak II'de uyguladım, testleri yapıp size aktaracağım.

Ufak bir voltaj ve saat hızı düşürmek ısını ciddi anlamda olumlu yönde etkileyecektir. Fanlar için Asus GPUTweak ll ya da MSI Afterburner gibi programları kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı