RX 570 için monitör önerisi

elvancetin

Hectopat
Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Ben de "Sapphire RX570 Nitro+ OC GDDR5 4 GB 256Bit AMD Radeon DX12" ekran kartı modeli mevcut. Ben de şu an 1366X768 çözünürlüğe sahip monitör kullanmaktayım. Artık değiştirme vakti geldiğinden, monitörlere göz gezdirdim. Sosyal de konulara baktım ve seçtiğim iki tane model var. Onlar da bu şekilde;

Samsung

Acer

Bu iki monitörden birini almak istiyorum. Sizlerin de uzman tecrübelerinize ve gözlemlerinize ihtiyacım var. Bana bir yol gösterirseniz çok memnun kalırım. İyi sosyaller.

Not: 1366X768 çözünürlüğe sahip olan monitörü 2. ekran olarak kullanmak isterim eğer mümkünse tabii. Acaba kartın her iki çözünürlüğe görüntü vermesin de bir problem yaşar mıyım acaba?

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Ben de "Sapphire RX570 Nitro+ OC GDDR5 4 GB 256Bit AMD Radeon DX12" ekran kartı modeli mevcut. Ben de şu an 1366X768 çözünürlüğe sahip monitör kullanmaktayım. Artık değiştirme vakti geldiğinden, monitörlere göz gezdirdim. Sosyal de konulara baktım ve seçtiğim iki tane model var. Onlar da bu şekilde;

Samsung

Acer

Bu iki monitörden birini almak istiyorum. Sizlerin de uzman tecrübelerinize ve gözlemlerinize ihtiyacım var. Bana bir yol gösterirseniz çok memnun kalırım. İyi sosyaller.

Not: 1366X768 çözünürlüğe sahip olan monitörü 2. ekran olarak kullanmak isterim eğer mümkünse tabii. Acaba kartın her iki çözünürlüğe görüntü vermesin de bir problem yaşar mıyım acaba?

Şu anki monitörü ikinci monitör olarak kullanmakta bir sorun yaşamazsınız. Çözünürlük problem yaratmaz. Monitör seçiminde yardımcı olmak için biraz daha net bilgiler lazım. Oyun oynuyorsanız ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Yoksa internet ve film gibi amaçlar için mi alıyorsunuz. Daha detaylı bilgi verirseniz en iyi monitörü seçmenizde yardımcı olmaya çalışırız.

Şu anki monitörü ikinci monitör olarak kullanmakta bir sorun yaşamazsınız. Çözünürlük problem yaratmaz. Monitör seçiminde yardımcı olmak için biraz daha net bilgiler lazım. Oyun oynuyorsanız ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Yoksa internet ve film gibi amaçlar için mi alıyorsunuz. Daha detaylı bilgi verirseniz en iyi monitörü seçmenizde yardımcı olmaya çalışırız.

Sadece oyun üzerine alıyorum. Bütçem ise 1000 TL ve maalesef ki üzerine çıkamam.

Oynadığım oyunlar genellikle hikayeli oyunlar.

Paylaştığınız Acer IPS panel, 1 ms ve 75 Hz olmasıyla bu bütçede çok iyi bir tercih olur bence.

Bütçeniz için en uygunu Acer marka olan bence.

Bende onu sevdim. Hem duruşu güzel duruyor hem de Samsung'a göre biraz daha iyi gibi. Ama tabi görüşlerinize çok ihtiyacım var. Kafama göre iş yapmak istemiyorum.

1080p 75/60 Hz bir monitör mantıklı olacaktır.

Acer marka dediğiniz gibi. Onu almayı düşünüyorum. Ama tabi görüşleriniz benim için çok önemli.
Paylaştığınız Acer IPS panel, 1 ms ve 75 Hz olmasıyla bu bütçede çok iyi bir tercih olur bence.

O zaman Acer marka da hem fikiriz.

Curved güzel evet. 72Hz / 75Hz - 3Hz pek bir farklılık yaratmaz herhalde. Bir de bu ms değerleri var. Sizin söylediğiniz 4ms, Acer 1ms herhalde pek bir farklılık yaratmaz.
Gecikme çok derin bir konu hocam. 1ms 4ms yazmasıyla da olmuyor aslında. Günlük kullanıcı ve eğlencesine oyuncu için kullandığım monitör rahat rahat yeter. Yani monitörüm nedeniyle oyunlarda bir sorun yaşamadım yani oyun için keşke TN veya içerik tüketirken keşke IPS alsaydım dediğim olmadı. VA çok tatlı bir panel ve tam bana hitap ediyor. Siz de panelleri araştırıp ona göre karar verin derim.

Geri
Yukarı