RX 570 için monitör önerisi

Gecikme çok derin bir konu hocam. 1ms 4ms yazmasıyla da olmuyor aslında. Günlük kullanıcı ve eğlencesine oyuncu için kullandığım monitör rahat rahat yeter. Yani monitörüm nedeniyle oyunlarda bir sorun yaşamadım yani oyun için keşke TN veya içerik tüketirken keşke IPS alsaydım dediğim olmadı. VA çok tatlı bir panel ve tam bana hitap ediyor. Siz de panelleri araştırıp ona göre karar verin derim.

Ufak çaplı bir araştırma yapmak en doğrusu olur dediğiniz gibi. Ben direkt olarak görüş alıp ona göre hareket edecektim. Diğer arkadaşlara ve size teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için.

Her zaman bütçeniz yetiyorsa öncelik olarak Samsung panel 2. tercih olarak LG/Philips alın. Bulursanız Sharp'da makuldür.

Ben bu monitörü tavsiye ederim. Çok aşırı e-spor ciddiyetinde oyun oynamıyorsan 4 ms senin için sorun olmayacaktır. 24" IPS ekranı var. 75Hz tazeleme hızı var dilersen biraz OC yaparak monitörü 85-90 Hz'e kadar yükseltebilirsin. Paneli de çok kalitelidir ölü piksel vs. gibi durumlar yaşamazsın. 12 yıldır TN panel LG monitör kullanıyorum tamir işlerinde. Hala taş gibi çalışır. MSI, Acer gibi markaların ikinci ellerini biraz takip edersen 20 ilandan 2-3'ünün ölü piksel ya da bozulmuş panel sıkıntısı olduğunu fark edersin. HP'de tercih edebilirsin, Samsung paneli kullanır.
Bütçeni biraz yükseltirsen bu monitörü almanı şiddetle tavsiye ederim. Şahsen 6-7 ay civarı kullandım aşırı memnun kaldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı