RX 570 işlemci önerisi

Öyle olmuyor işte. Ben aynı fiyata getirip R5 1600af yerine i3 aldığıma yanıyorum.

Hocam ben 2 yıldır sistem istiyorum öyle hayaller kurdum ki bir bilseniz... Bir de aptal gibi babama yıllarca upgrade yapmayacağımıza söz verdim. Ben malım ve bu net birşey.
Hocam lütfen kendinize böyle şeyler söylemeyin. Olabilir herkes hata yapar.

Hocam lütfen kendinize böyle şeyler söylemeyin. Olabilir herkes hata yapar.
Ben hatanın alasını yaptım. sosyalde sistemi almadan önce bütçe belirtin daha iyisini toplayalım dediler. Eşek kafam yanaşmadı tabi. Babama zar zor 5000tl verdirip PC alıp sonra işlemcim kötü mü diyeceğim. Ne yüzle bakacağım suratına? Şu an gerçekten ağlıyorum. Sırf bu yüzden kendime zarar vermeyi ve olmayacak şeyler yapmayı bile düşündüm.

i3 6100 Kullanıyordum gayet iyiydi.
Ezbere konuşuyorsun. Laf olsun torba dolsun.
1200 AF gibi rezil bir islemci önerip herkesin mesajına zavallica gülme emote u atıyorsun.
Komikmis.
@Haruki Murakami.
i5 7500 kullandım ve işlemci isteyen her oyunda gtx 1060'ıma darboğaz yaptı.
Onu bunu bilmem, ben hala i5-7500 +GTX 1060 6G ile mutlu mesut geçiniyorum. Söylediğiniz şekilde ne GTA V'te ne de BF V'te drop mudur FPS düşüşü müdür nedir, hiçbirini daha yaşamadım, hatta daha dün AC:Odyssey'de kayıt aldım, 110 saat olmuş. Belirtmiş olduğunuz şekilde rahatsızlık verecek boyutta herhangi bir problemle de karşılaşsaydım zannetmiyorum ki oyunu bu kadar oynamazdım 😄. Ama CPU kullanımının tavan yaptığı bir gerçek, GPU'dan sağlam verim alabilip FPS değerlerim tatmin edici düzeyde olduğu için de belli bir süre daha kullanmayı düşünüyorum. 9100F dediğimiz işlemci de çöp falan değil, 600 TL'ye piyasadaki oyunların neredeyse en az %90-95'inde GTX 1660 besliyorsun, biraz boş bir sallama kusura bakmayın ama 2013 yılındaki Intel işlemcilere de gönderme yapmanız ayrı trajikomik bir durum, işlemcilerin tekli çekirdek performansları her iki nesilde bir neredeyse en azından %10-12 oranında arttı ki oyun oynayacak adam için en önemli temel noktalardan biri.
Benim i5 7500'üm GTX 1060 3G'ye darboğaz yaptı, takıla takıla oyun oynayamıyordum, 16G RAM, SSD aldım ama sonuca ulaşamadım, en sonunda da R7 3700X aldım. Bana neden böyle oldu bilemem ama başıma geleni anlattım sadece.

Konu neden bu kadar uzamış bilmiyorum. Anakartın uyumluysa al 3100 Dalgana bak. Uyumlu değilse de en fazla 3200G alırsın. Fiyat belirtilmemiş. Evet 1200 alabilirsin ama AAA Oyunları akıcı oynayamazsın. Daha çok CS oynarsın gibi gibi. Benim sana önerim;

Destekliyorsa:

Ryzen 3 3100

3100 Desteklemiyorsa Ryzen 3 3200G. Arkadaşım kullanıyor CS:GO Üzerinden örnek vermek gerekirse.

Very Low: 200-300 FPS
Ultra: 100-200 FPS.

i5 7500 kullandım ve işlemci isteyen her oyunda gtx 1060'ıma darboğaz yaptı.

Benim i5 7500'üm GTX 1060 3G'ye darboğaz yaptı, takıla takıla oyun oynayamıyordum, 16G RAM, SSD aldım ama sonuca ulaşamadım, en sonunda da R7 3700X aldım. Bana neden böyle oldu bilemem ama başıma geleni anlattım sadece.

Sizin için üzücü bir durum olmuş, açıkçası 3 yılı aşkın elimdeki bu iki bileşenden aşırı memnunum. Daha bir defa BF V & 1 Online, Far Cry 5, R6 Siege, GTA V, Watch Dogs 2 gibi CPU odaklı oyunlar başta olmak üzere, oynadığım diğer birçok oyunda darboğaz bağlı olarak takılma, donma vs gibi herhangi bir anormal durum yaşatmadı çok şükür. Tek sorun yaşadığım durum da sadece AC:Origins/Odyssey'de sadece ve sadece şehir içi kalabalık insan NPC'lerin ve yapay zekanın aşırı aktif olduğu mekanlara geçiş yaptığımda çekirdek limitinden dolayı (sadece bu oyunlara 4 çekirdek yetmediği gibi, bu belirttiğim senaryolarda 4C/8T CPU'lar bile %80-90 oranında çalışıyorlar, deneyimle sabit) FPS kaybı yaşadım ki bu esnada yine ne takılma oldu ne de başka tuhaf sinir bozucu bir durum. Genel itibariyle bu söylemiş olduğum oyunların neredeyse en az %95'lik bir bölümünü GPU'dan tam anlamıyla verim alarak oynadım kısacası. Tabir-i caizse yağ gibi oynuyorum çoğu oyunu.

Açıkçası şu an bende R7 3700X gibi bir CPU alacak kadar bütçem yok, olsaydı bile sistemi değiştirmem şimdilik, yetiyor bana. Sizin için de umarım güzel bir güncelleme olmuştur, aşağıya son olarak kendi BF V Online videomu da atıp bu konuşmayı burada sonlandırıyorum, iyi günler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Konu neden bu kadar uzamış bilmiyorum. Anakartın uyumluysa al 3100 dalgana bak. Uyumlu değilse de en fazla 3200G alırsın. Fiyat belirtilmemiş. Evet 1200 alabilirsin ama AAA oyunları akıcı oynayamazsın. Daha çok CS oynarsın gibi gibi. Benim sana önerim;

Destekliyorsa:

Ryzen 3 3100.

3100 desteklemiyorsa Ryzen 3 3200G. Arkadaşım kullanıyor CS:GO üzerinden örnek vermek gerekirse.

Very Low: 200-300 FPS.
Ultra: 100-200 FPS.

3200G'ye uyumlu olup 3100'e nasıl destekli olamıyormuş anlatsana.

3200G'ye uyumlu olup 3100'e nasıl destekli olamıyormuş anlatsana.

BIOS güncellemesi yapılı olmadan gelen anakartlar var. A320 Gibi anakartlarda çok sık yaşanıyor bu durum. BIOS olmayan anakartı 3100'e uydurmak için halihazırda bir Ryzen işlemcin olması gerekiyor.

Geri
Yukarı