RX 570 kullanımı stabil değil

@231981 Hocam mining yapıldığının kanısına net bir şekilde nereden vardınız ki merak ettim.
@Marix Hocam 2-3 RX 570 sahibinin silent modda GPU 1120MHz ve bellek 2075MHz de çalıştığını yazdığını gördüm.

@231981 Hocam mining yapıldığının kanısına net bir şekilde nereden vardınız ki merak ettim.
@Marix Hocam 2-3 RX 570 sahibinin silent modda GPU 1120MHz ve bellek 2075MHz de çalıştığını yazdığını gördüm.

Mining de kalıplaşmış değerler var, onlarda mining kartı olabilir, ben baktığım BIOS'ların hiçbirinde, 2075 bellek hızı görmedim, ki mining de bellekler kullanıldığı için yüksek frekans daha avantajlı, ama önemli değil, Game mode BIOS'unu yedekleyip silent e yazdırabilirsiniz, şu an bu sizin için, bir sorun değil.

@Marix yok hocam Game mode BIOS'u şu an sorunsuz çalışıyor. Mining yapıldıysa da kartın çok zarar gördüğünü sanmıyorum. Fakat şu an maalesef Valorant'ta düşük CPU kullanımından dolayı düşük FPS sorunu yaşıyorum onu halletmeye çalışıyorum şimdi de.

@231981 Hocam farklı çözünürlükte oyunlar oynarken alt+tab attığım ve masaüstünde döndüğüm halde bozulmalar meydana geliyo. Artı olarak garip bir kasma meydana gelmeye başladı. Silent modda kullanırken böyle değildi.

Son düzenleme:
@Marix yok hocam Game mode BIOS'u şu an sorunsuz çalışıyor. Mining yapıldıysa da kartın çok zarar gördüğünü sanmıyorum. Fakat şu an maalesef Valorant'ta düşük CPU kullanımından dolayı düşük FPS sorunu yaşıyorum onu halletmeye çalışıyorum şimdi de.

@231981 hocam farklı çözünürlükte oyunlar oynarken Alt+Tab attığım ve masaüstünde döndüğüm halde bozulmalar meydana geliyor. Artı olarak garip bir kasma meydana gelmeye başladı. Silent modda kullanırken böyle değildi.

FurMark ile kartı test ettiniz mi hiç?

@231981 Evet hocam. Bir sıkıntısı yoktu.

@Marix hocam maalesef benim anakartımda CSM yokmuş. Anakart ASUS P8V68Z-PRO. Muhtemelen eski olduğundan. Ben şimdi bu ekran kartıyla BIOS'tan hiç görüntü alamayacak mıyım?

@Marix Hocam ayarlar böyle fakat görüntü alamıyorum yine.

Dosya Ekleri

• IMG_20230420_004450.jpg
    IMG_20230420_004450.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 9
@Marix Fast Boot BIOS'ta yok fakat Windows'tan kapattım şimdi. Oyunu indirmeye başlattığım için şuan kontrol edemiyorum işe yarayıp yaramadığını maalesef. 3 saattir uğraşıyorum gerçekten çok yordu ya. Eğer benden bıkmadıysan yarın ilk iş deneyip durum raporu veririm hocam 😅😃

Geri
Yukarı