RX 570 nasıl overclock yapılır?

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, Sapphire Nitro+ RX 570 ekran kartım var. Apex oynarken bombalar patlarken, şelale yanlarında takılırken FPS 60-70 oluyor ve gözle görülür takılma oluyor. OC yapsam fark eder mi? OC nasıl yapabilirim?

Overclock FPS'e çok fazla etki eden bir şey değil bence maksimum 5-6 FPS oynar onu da Radeon ayarlarından veya MSI Afterburner'dan yapabilirsiniz.

MSI Afterburner'dan yapacaksanız Core clocku 1400 yapıp 20 Watt fazla verebilirsiniz.

Merhaba, Sapphire Nitro+ RX 570 ekran kartım var. Apex oynarken bombalar patlarken, şelale yanlarında takılırken FPS 60-70 oluyor ve gözle görülür takılma oluyor. OC yapsam fark eder mi? OC nasıl yapabilirim?

OC drop girmelerine ya da FPS düşmelerine pek çözüm olmuyor. Oyunun optimizasyonu daha önemli o gibi konularda.

Anladım peki MSI Afterburner yerine Radeon ayarlarında olan GPU hız aşırtmaya tıklasam o kendisi yapsa sıkıntı olur mu?

1621364124788.png

Manuel olarak yapabilirsiniz. Performans ayarlarına girip frekans ayarını seçeceksiniz ve sondaki değeri yükselteceksiniz bendeki 1244 olan değeri yukarı çekeceksiniz.

Eki Görüntüle 1029829

Manuel olarak yapabilirsiniz. Performans ayarlarına girip frekans ayarını seçeceksiniz ve sondaki değeri yükselteceksiniz bendeki 1244 olan değeri yukarı çekeceksiniz.
Durum 7 olan Frekansı 1400 yapacağım peki ya voltaj vs ellememe gerek var mı? Youtube da bir videoda voltajı da düşürüyordu.

Geri
Yukarı