RX 570 nasıldır?

sirPw

Decapat
Intel Pentium Gold G5400 işlemci, 16 GB DDR4 2400 MHz RAM'im ve MSI H310M PRO-M. 2 anakartım var. Ekran kartım yok. Sapphire RX 570 4 GB olan modeli almayı planlıyorum. Sizce bu ekran kartı nasıldır, sistemime uygun mudur, almamı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır oyunlarda işlemci darboğaz yapacaktır illaki ama darboğaz oyun keyfini darmaduman etmeyecektir. Ama önerim i3 9100F alman. İtopyada 600TL civarında dolanıyor.

Tek fanlı olduğu için sıcaklık değerleri diğer RX 570'lere göre yukarıda olacaktır. Çift fanlı almanızı öneririm. İşlemci ekran kartını fazla beslemeyip darboğaz yapacaktır. Bütçeniz biraz fazla ise işlemci için i5 9400F öneririm.

Sapphire markasını neden tercih etmiyorsunuz?
Açıkcası Sapphire'yi bende tavsiye etmek istemiyorum. Malzeme kalitesi falan bana çok basit geliyor. Herkesin kendine göre düşüncesi var tabii ama Asus,Msi falan varken Sapphire zorunda kalmadıkça ki kalınmaz alınmasını tavsiye bende etmiyorum.

Açıkcası Sapphire'yi bende tavsiye etmek istemiyorum. Malzeme kalitesi falan bana çok basit geliyor. Herkesin kendine göre düşüncesi var tabii ama Asus,Msi falan varken Sapphire zorunda kalmadıkça ki kalınmaz alınmasını tavsiye bende etmiyorum.
RX 5700 Sapphire Pulse modelini almayı düşünüyorum

Sapphire tavsiye ettiğim bir marka değil. Üstüne bir de ITX modeli önermiyorum. Daha kaliteli bir ürün bakabilirsin.

İşlemcin de belli oranda darboğaz yapar ama ileride işlemci upgrade yaparsın.

Fazla limitim yok, o yüzden bana uygun gelmişti bu kart ama şuan siz böyle deyince soğudum açıkçası. 900 TL civarında önerebileceğiniz başka bir kart var mıdır bu sisteme takabileceğim ?

RX 570 ITX alıp bellek frekansını -250 MHz düşürsen, çekirdeği de 100 MHz falan düşürerek voltajı da düşürürsen zaten GTX 1050 Ti performansı verecek, ve daha az ısınacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı