RX 570 oyunda ekran kırılması

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün ikinci el olarak Aorus RX 570 aldım hatta alırken kendi bilgisayarımda ekran kartını takıp FurMark testi yaptık bir sıkıntı gözükmedi (test sonucunu ekliyorum) sonra ekran kartını satın alıp eve geldiğim zaman bilgisayara taktım kullanmaya başladım.
Normal internet ve bilgisayar işlerinde sıkıntı yok ama hangi oyuna girmeye çalışırsam çalışayım 20-30 saniye sonra aşağıdaki ekranda donuyor ve beni masaüstüne atıyor.
DDU ile driver kaldırıp yeniden kurmaya çalıştığım zaman ise ekran çok fazla titremeye başladı 1-2 dakika ekrana görüntü gelmedi sonra mavi ekran hatası verdi bilgisayar kendi kendine reset attıktan sonra da beni masaüstüne attı.
Aldığım arkadaşa sorduğum zaman bana RAM'in darboğaz yaptığını söyledi ve tabiri caizse beni yalancılıkla suçladı.
Sizce benim bileşenlerimde mi bir problem var yoksa ben dolandırıldım mı?

Dosya Ekleri

• 20200904_225535.jpg
    20200904_225535.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 579
  • 20200904_202029.jpg
    20200904_202029.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 464
Son düzenleyen: Moderatör:
Gösterdiğiniz ekran benim eski hd5450 'de de oluyordu kartı çıkarıp 1-2 gün takmadım sonra sürücüyü silip tekrar yüklediğimde sorun ortadan kalkmıştı. Kare kare oluyordu ve donuyordu, sanırsam derdin bu. Sanırım bu amd'den kaynaklı bir durum

Gösterdiğiniz ekran benim eski hd5450 'de de oluyordu kartı çıkarıp 1-2 gün takmadım sonra sürücüyü silip tekrar yüklediğimde sorun ortadan kalkmıştı. Kare kare oluyordu ve donuyordu, sanırsam derdin bu. Sanırım bu amd'den kaynaklı bir durum
Hocam yaklaşık 2-3 kere sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurdum ama fayda etmiyor sanırsam kartın VRAM'lerinde bir problem var zaten tamiri yapan arkadaşta getir bakalım bi dedi olmazsa tamirin parasını geri alacağım.

Maalesef hocam yine aynı sorun devam ediyordu tamir eden arkadaşa tekrar verdim bir kere daha bakayım dedi olmazsa tamir ücretini geri verecekmiş ben de kartı hurda niyetine 200-300tl'ye satacağım.
geçmiş olsun, bu tarz kanı bozuk hatalı ürün satan insanları mahkemeye vereceksin ki devam edemesin.

Umarım kartı hurda diye satmamışsınızdır. YouTube'da teknik takip adında bir sayfa var ve çalışan arkadaş işinde bilgili ayrıca gerekli tamir materyallerine sahip. Benim MSI A320M anakartımı tamir edebilmişti(Mersin'deki 3 farklı yer chipset yanmış demesine rağmen). Ekonominiz müsaitse bence bir iletişime geçmenizi öneririm. YouTube sayfasında, hakkında sekmesinde iletişim bilgileri mevcut. Daha önce yapılan işlemleri de söyleyerek kartın durumundan bahset yardımcı olacaktır.

Zaten 3-4 dakikalık testte bile 82 dereceyi görmüş kart ona dikkat edip almaktan vazgeçseydiniz keşke ama olan olmuş artık. Sırf size bu arkadaşı önerme amacıyla üye oldum. Umarım yardımı dokunur YouTube'deki arkadaşın.

Umarım kartı hurda diye satmamışsınızdır. YouTube'da teknik takip adında bir sayfa var ve çalışan arkadaş işinde bilgili ayrıca gerekli tamir materyallerine sahip. Benim MSI A320M anakartımı tamir edebilmişti(Mersin'deki 3 farklı yer chipset yanmış demesine rağmen). Ekonominiz müsaitse bence bir iletişime geçmenizi öneririm. YouTube sayfasında, hakkında sekmesinde iletişim bilgileri mevcut. Daha önce yapılan işlemleri de söyleyerek kartın durumundan bahset yardımcı olacaktır.

Zaten 3-4 dakikalık testte bile 82 dereceyi görmüş kart ona dikkat edip almaktan vazgeçseydiniz keşke ama olan olmuş artık. Sırf size bu arkadaşı önerme amacıyla üye oldum. Umarım yardımı dokunur YouTube'deki arkadaşın.
Hocam neredeyse bir aydır kart ile uğraşıyordum sırf tamiri için bu pandemi döneminde 3,4 kez otobüse binmek zorunda kaldım ben de artık bunaldığım için 330₺ ye sattım kartı.

Konuya son mesaj 1 ay öncesinde yazılmış olduğu halde küçük bir bilgi vermek için siteye üye oldum :)
Furmark testi sadece gpu yu stres testine sokar vram leri tam olarak test etmiyor. tek başına bir furmark testi malesef yeterli değildir.
Furmarktan sonra MSI ın kombustor programı ile stres testine sokmanızda fayda var.
yanlış değilsem rx470-480- 570-580 modellerinde nvidia ya göre ısı daha fazla . kartın ısınması sizi yanıltmasın zaten aşırı ısınma durumunda kart frekans düşerek ısıyı stabilize etmeye çalışacaktır.
Saygılar dilerim Geleceğiniz aydınlık olsun .

Yeni konular

Geri
Yukarı