RX 570 oyundayken donma ve karıncalanma sorunu

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
GTA 5 oynarken ekran dondu ve karıncalanma oldu aşağıdaki resimdeki gibi. Reset atmadan düzelmedi. Birkaç gündür sorun olmuyordu. Daha önceden de başka oyunlarda olmuştu. Nasıl çözebilirim? Ekran kartı RX 570, 8 GB RAM, i5 3470 işlemci var.

Dosya Ekleri

• IMG_20200804_221023.jpg
    IMG_20200804_221023.jpg
    520,1 KB · Görüntüleme: 230
Yazmıştım zaten. RX 570, 8 GB RAM, i5 3470 işlemci, FSP 450W PSU.

GTA 5'de MSAA açıksa 8 GB RAM ve RX 570 yetersiz kalır onun dışında Radeon ayarlarında FPS'i düşürecek şeyler vardır bunlardan bazıları eşyönsüz filtreleme görüntü keskinleştirme vb bunlar açık ise kapatın hala düzelmez ise bilgisayarınıza format atın formata rağmen düzelmez ise Vatan'a götürebilirsiniz.

Hdmı to VGA dönüştürücü var.
Monitörde VGA var. Dönüştürücü kullanıyorum.
Dönüştürücü kullanıyorum. Bazen ekrana o görüntü geliyor dönüştürücü ile alakalı. Sök çıkar tak ya da yeniden başlat. Siyah ekran hatası sürücü ile alakalı. Başka sürücü yükleyin.

Bir de powerde 8 pin olmadığı için Molex dönüştürücü kullanıyorum.
Güç kaynağındaki dönüştürücüden ziyade rx 570 için minimum önerilen güç kaynağı 500 wattdır. Güç kaynağı yetersiz gelirse sistem kilitlenir zamanla parçaların arızalanır. Güç kaynağın yeni ise sorun değil ama eski güç kaynağıysa başın ağrır.

Güç kaynağındaki dönüştürücüden ziyade rx 570 için minimum önerilen güç kaynağı 500 wattdır. Güç kaynağı yetersiz gelirse sistem kilitlenir zamanla parçaların arızalanır. Güç kaynağın yeni ise sorun değil ama eski güç kaynağıysa başın ağrır.
FSP ama kaliteli değil mi?
Modeli FSP450_60APN

Geri
Yukarı