RX 570 oyunlarda 89 derece oluyor

Efsane2512

Picopat
Daha fazla  
2. el RX 570 4 GB OC aldım, satıcı bana "kart 80 dereceyi geçiyor oyunlarda V-Sync aç boşa çalışmasın" dedi. Fakat RDR2 gibi ağır oyunlarda tabii ki sıkıntı yaşıyorum. Hatta bazı oyunlarda V-Sync diye bir ayar bile yok. Termal macunu yenilesem derece düşer mi? Bilgisayarda termal macun değişimi ne kadardır?

Kasamda sadece 1 tane fan var fakat bence yetiyor çünkü işlemcim %100 kullanımda bile 60 dereceyi geçmiyor bile.

Vsync aç boşa çalışmasın diyen satıcıdan neden kartı aldınız ki?

Macun değişimiyle düzelebilir ama kasa hava akışı da önemli. Macun değişim ücreti de 300-700₺ aralığında değişiyordu en son.

Kasanızda bir fan bulunması pek yeterli değil ama idare edebilir. Kartınızın modelini tam yazmamışsınız, 89 çok fazla bir değer. Macun değişimi yapıldığında kart da problem yoksa daha iyi değerler görebilirsiniz.

2. el RX 570 4 GB OC aldım, satıcı bana "kart 80 dereceyi geçiyor oyunlarda V-Sync aç boşa çalışmasın" dedi. Fakat RDR2 gibi ağır oyunlarda tabii ki sıkıntı yaşıyorum. Hatta bazı oyunlarda V-Sync diye bir ayar bile yok. Termal macunu yenilesem derece düşer mi? Bilgisayarda termal macun değişimi ne kadardır?

Kasamda sadece 1 tane fan var fakat bence yetiyor çünkü işlemcim %100 kullanımda bile 60 dereceyi geçmiyor bile.

Macunu kendin değiştir 5 w/mk'lik macun al 1 gr yeterli 60 TL'ye Hepsiburada'da vardı.

Kasanızda bir fan bulunması pek yeterli değil ama idare edebilir. Kartınızın modelini tam yazmamışsınız, 89 çok fazla bir değer. Macun değişimi yapıldığında kart da problem yoksa daha iyi değerler görebilirsiniz.

Kartta problem yok sadece kasam çok küçük ve ekran kartımın fanlarının üstünde PSU fanı da var ve ekran akrtımın fanları bu yüzden çok verimli çalışamıyor. Ayrıca tam 89 derece değil mesela Ironsight oyununda 82 derece falan RDR 2'de 84 derece ama optimizasyon olmayan oyunlarda bu değere çıkabiliyor.

Macunu kendin değiştir 5 kwkmlik macun al 1 gr yeterli 60 TL'ye Hepsiburada'da vardı.

Kendim değiştiremem bilgisayarcıya götürsem kaç TL ister? Bir kere gittiğimde işlemcim çok ısınıyor falan dediğimde beleşe macun sürmüştü de belki indirim yapar.

bilmiyorum lakin eğer hakkını sadece alıcaksa 100 tl maks olmalı süreceği macun iyiyse 150-175'i geçmemeli.
Macunu sürmek basit sadece vidaları açıcaksın youtube'dan bak çok basit birşey

Ürünü direkt elden mi aldınız?

Babamla gittiğimiz için 10 dakika FurMark yaptık 80 derece oldu ama kasam çok sıkışık olduğu için fanlar verimli çalışmıyor.(ekran kartı fanları ile PSU fanları çakışıyor diyebilirim)
Termal macun yenilemeyi deneyebilirsiniz. Zaten garantisi yoktur kaç yıllık kart. Kasa içi kötü olsa bile 89 çok yüksek geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı