RX 570 Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
Beyler kasayı toplayalı daha 2 hafta oldu. Ekran kartım RX 570, işlemcim ise Ryzen 3 2200G ve kasa da sadece 1 fan var. Bir de işlemcinin fanı var, 2 fan yapıyor. Şimdi Vampyr yükleyip yaklaşık 1.5 saat oynadım ama işkenceydi. En yüksek grafiklerde sabit 62 FPS alıyorken oynadığım saat boyunca sürekli 45'e düşmeye başladı. Ani düşüş olduğu için ekranda saliselik donuyor, neyse dedim sildim. Skyrim Legendary Edition yükledim onda da en yüksek grafiklerdeyim. 61-60 FPS sabit oluyorum ama yine sabit değil 45'e düşüyor, saliselik ekran donuyor ne yapmalıyım? Kasaya ekstra fan mı almam gerek? 2 fan girişim daha var.

Bellek hızını arttırırsan overclok yaparsın ve buda bilgisayarı zorlar ve ısıtır. Iyi bir soğutman yoksa sakın overclock yapma. Internetten ekran kartının bellek hızına vs bak ona göre kullan ve eğer bilgisayardan ayarları yüksek performansa alırsan düzeleceğini sanıyorum. Çünkü saliselik bir donma diyorsun bu da benim aklıma gpu kullanımının anlık %0 a düşmesini getirdi. Ben şahsen böyle düşünüyorum ve OSD den sende izleyip bir kontrol et. Dediğim gibiyse yüksek performansa al ve olup olmadığını kontrol et.
Teşekkürler, ama nasıl yüksek performans'a alacağımı bilmiyorum anlatabilir misin rica etsem C:
@Hellblazer Aku Dostum güç ayarlarını kontrol et eğer yüksek performansta değilse yüksek performasa al. Anlattıgın durumu bende 2 hafta önce kadar yaşadım. Sorunun daha karmaşık birşey olmasını beklerken bunu fark edince baya gülmüştüm.
Nereden yüksek performansa alacağım bilmiyorum söyler misin rica etsem :p

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı