RX 570 Oyunlarda ekran kartı kullanımının 0'a düşmesi

Recep Acar

Decapat
Ben RX570 8 GB kullanıcısıyım. Oyunlarda ara ara ekran kartı kullanımı duruyor. Kasa hemen yanımda, normalde ekran kartından bir ses gelir. Çalışırken fakat 0'a düşünce ses kayboluyor. Rampage 600W 80+ güç kaynağı kullanıyorum bunla bir alakası olabilir mi?

Ben RX570 8 GB kullanıcısıyım. Oyunlarda ara ara ekran kartı kullanımı duruyor. Kasa hemen yanımda, normalde ekran kartından bir ses gelir. Çalışırken fakat 0'a düşünce ses kayboluyor. Rampage 600W 80+ güç kaynağı kullanıyorum bunla bir alakası olabilir mi?
Everest güç kaynağım yandı. Seninkide yanmazsa şaşırmam.

İşlemci darboğazı olamaz diye hiç yazmadım zaten.

AMD Ryzen 5 2600
MSI 450M V2 M.2 anakart
8 GB 3000 MHz CL 16 RAM ( Corsair )
Harddisk 7200 RPM

RAM tek kanal sıkıntı yaratabileceğini biliyorum ancak bu kadar etkiler mi bilemedim.
Büyük ihtimal darboğaz oluyor. İşlemciniz nedir?
O PSU'yu kullanmanızı önermem bu arada.

Neden? Marka güven vermiyor fakat bu modelinin yorumlarında sıkıntılı bir şey görmedim. Önümüzdeki günlerde 8 GB RAM takviyesi yapıp ileride de İşlemciye OC yapıp besliyebileceği en üst ekran kartı ( sanırım RTX 2070 ) alacağım. O zaman PSU değişmeyi planlıyorum. RX 570 için kullanılabilecek bir PSU sanırım ama emin değilim.
Everest güç kaynağım yandı. Seninkide yanmazsa şaşırmam.

Sisteme zarar verdi mi?

Son düzenleme:
İşlemci darboğazı olamaz diye hiç yazmadım zaten.

AMD Ryzen 5 2600
MSI 450M V2 M.2 anakart
8 GB 3000 MHz CL 16 RAM ( Corsair )
Harddisk 7200 RPM

RAM tek kanal sıkıntı yaratabileceğini biliyorum ancak bu kadar etkiler mi bilemedim.

Neden? Marka güven vermiyor fakat bu modelinin yorumlarında sıkıntılı bir şey görmedim. Önümüzdeki günlerde 8 GB RAM takviyesi yapıp ileride de İşlemciye OC yapıp besliyebileceği en üst ekran kartı ( sanırım RTX 2070 ) alacağım. O zaman PSU değişmeyi planlıyorum. RX 570 için kullanılabilecek bir PSU sanırım ama emin değilim.

Sisteme zarar verdi mi?
Yeni power geldi bağladım fakat gene aynı anakartın ışığı yanıyo power a basıyorum tepki vermiyo

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı