RX580 ekran kartı kullanımının aniden %0'a düşmesi

Esatkaan

Centipat
Merhaba sistemim RX580 8 GB, B450M, R5 2600, 650W 80+ güç kaynağı, 8 GB RAM, 480 GB SSD.
Bu sistemde bazı oyunlarda mesela Bannerlord oyunu oynarken aniden GPU kullanımı %0'a düşüyor ve ani donma yaşıyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 8x2 ram olmasına rağmen bu problem devam ediyor anlamadığım şekilde.

Sizinki hangi oyunlarda bu durumda acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu buraya bırakayım. GPU kullanımı şekildeki gibi.

Sizinki hangi oyunlarda bu durumda acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu buraya bırakayım. GPU kullanımı şekildeki gibi.
Rust vb oyunlarda kalabalık sunucularda oynarken gerçekleşiyor. Bütün driver chipset vb her şey yüklü ve güncel bilgisayar güç performansı modunda.

Rust vb oyunlarda kalabalık sunucularda oynarken gerçekleşiyor. Bütün driver chipset vb her şey yüklü ve güncel bilgisayar güç performansı modunda.
Rust'ta iyi performans alan tek bir kişi bile tanımıyorum. Bende de aynı şekilde Rust aşırı sorunlu. Sizin sisteminizde bir sorun yok. Mesela ben Battlefield 5'te de sorun yaşıyordum. Güncellemelerle ve internetten baktığım ayarlarla çok iyi duruma getirdim.

Bende RX570 var, yüksek performans moduna nasıl alıyoruz?
Bu şekilde. Takılmalar bende de oluyordu bu şekilde çözüm sorunumu.
Ekran Görüntüsü (2).png

Merhaba sistemim RX580 8 GB, B450M, R5 2600, 650W 80+ güç kaynağı, 8 GB RAM, 480 GB SSD.
Bu sistemde bazı oyunlarda mesela Bannerlord oyunu oynarken aniden GPU kullanımı %0'a düşüyor ve ani donma yaşıyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yuksek.

Sistemin yüksek performansta mı? Eğer değilse yüksek performansa alıp öyle dener misin?

Performansa nasıl alıyoruz.
Z.

Yuksek.

Performansa nasıl alıyoruz.

Zaten yüksek performanstaymış.

Geri
Yukarı