RX 570 PUBG düşük FPS

Yasineken

Centipat
Arkadaslar Steam PUBG ve emilatörde ciddi derecede kasma oluyor, FPS dusuyor.
Sistem:
Gigabyte'e RX570 4 GB 256 Bit
AMD Ryzen 3 1200
Anakart MSI B350M VD Plus
Corsair 2400MHZ Dual kit 8X2
SSD: WD Green 240GB
PSU: Gamepower 80 Plus 650 Watt

Son düzenleyen: Moderatör:
20190810_075839.jpg

Son düzenleme:
Darboğaz mevcut. İşlemci, ekran kartını besleyemiyor. Konuya tam hakim değilim ancak overclock ile işlemci frekansı yükseltilebilir. Yine de işi bilenine sormak lazım:
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Pubg mobil zaten yüksek ayar 60 Fps dir. Orada 1000 gösterse ne değişecek ? Oyunun izin verdiğini sistem karşılıyor. 50 + Fps ise bak keyfine. Bu yazdıklarım ss deki görüntü için.

Pubg mobil zaten yüksek ayar 60 Fps dir. Orada 1000 gösterse ne değişecek ? Oyunun izin verdiğini sistem karşılıyor. 50 + Fps ise bak keyfine. Bu yazdıklarım ss deki görüntü için.
Hayır zaten o sistemle çok yüksek FPS değerleri alacağını sanmıyorum. Hem de emülatörde kasma olması çok normal. Optimizasyon sorunları var. Alttaki yazan kullandığım sistemde bile ayar yapmadan çok fena kasıyor. Ayar yaptıktan sonra da takılmalar oluyor. Ama diğer oyunlarda olmuyor. Sonuçta emülatör sıkıntılı. Bu sorun farklı bir emülatör kullanılarak belki aşılabilir. Denemedim ancak deneyeceğim. PC versiyonuna gelince ben darboğaz ihtimali üzerinde duruyorum.

Darboğaz mevcut. İşlemci, ekran kartını besleyemiyor. Konuya tam hakim değilim ancak overclock ile işlemci frekansı yükseltilebilir. Yine de işi bilenine sormak lazım:
@Recep Baltaş @Ali Güngör
Darboğaz gibi birşey söz konusu değil isterseniz aynı işlemci farklı ekran kartı denesenizde aynı sorun mevcuttur PUBG Mobile bir Telefon oyunu Telefonlarda grafik işlemcisini güçlü yapmak yerine işlemciyi güçlü yaparlar tabi mantık ikende oyunların hepsi Telefonda işlemciye yüklenir zaten Telefon oyunlarını bilgisayarda açarsanız hep böyle bir sorun olur benim eski bilgisayarımda GT 730 ile i3 550 vardı bu arkadaşımız gibi sorun yaşıyodum hayla daha yaşıyorum o yüzden Telefon oyununu Bilgisayardan oynamak sağlıklı değildir kesinlike Darboğaz yok bu ikonik bir sorun.
Bu işlemci 3. Nesil i5 ayarinda bu oyunda bu karta darboğaz yapmaması lazım. Yazılımsal olabilir problem.
Bu donanım kombinasyonu normal PUBG oynatır sorunsuz.
3.nesil i5 ayarımı dalga geçiyorsun herhalde :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı