RX 570 PUBG paraşütten inince donma sorunu

batubaba

Decapat
Herkese merhaba, benim şöyle bir sorunum var. PUBG'de uçaktan atlayıp paraşütle tam yere indiğimde oyunum yaklaşık bir 10-15 sn arası donuyor. Hatta bazen bunun sonucunda bazı rakipleri ve takım arkadaşlarımı oyun içinde yanımda olsalar dahi göremiyorum. Ancak oyundan çıkıp girdiğimde gözüküyor. Donma sorununu ise çok sık yaşıyorum 3 oyundan 2'si donuyor diyebilirim. İnişten sonraki donma geçtikten sonra hiçbir sorun yaşamıyorum ~100 FPS'le oyunuma devam ediyorum. Oyunu silip tekrar yüklemek yaklaşık bir haftalığına sorunumu çözüyor ama sonra tekrar başlıyor. Textures, AA ve Distance ayarlarım medium, kalan ayarlar ise very low'da oynuyorum. Nasıl çözebilirim sorun nedir?

Sistemim: Ryzen 2600, RX570 4GB OC edition, 8GB 3000 MHz RAM, 240GB SSD.
Up

Son düzenleme:
Driver larinizin guncel olup olmadigini kontrol etmenizi oneririm. Ayrica bu durum sadece bu oyunla mi ilgili yoksa genel bir durum mudur? Sistem sicaklik degerleri ve fps ne durumda daha detayli bilgiler ve fotograflarla desteklerseniz daha kolay yardimci olunur.(sistem degerleri icin msi afterburner ile gelen uygulama ile kontrol saglayabilirsiniz)

Driver larinizin guncel olup olmadigini kontrol etmenizi oneririm. Ayrica bu durum sadece bu oyunla mi ilgili yoksa genel bir durum mudur? Sistem sicaklik degerleri ve fps ne durumda daha detayli bilgiler ve fotograflarla desteklerseniz daha kolay yardimci olunur.(sistem degerleri icin msi afterburner ile gelen uygulama ile kontrol saglayabilirsiniz)
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Tüm driverlarım güncel. Sadece PUBG oynarken yaşıyorum bu sorunu. Fps'im dediğim gibi ortalama 100 110 değerleri civarında. Afterburner'ı sürekli kullanıyorum sıcaklık değerlerim ortalama 60 65 arasında uzun süreli oyun kullanımında(4-5 saat) 70'e çıkıyor. Oyuna ilk girdiğimde bilgisayarın normal değeri 50-55 civarında oluyor ama bu sıcaklıkta dahi sorunum mevcut. Ayrıca clock değerlerim ekran kartımın en üst seviyesinde. Overclock yapmadım.

Dikkatimi ceken unsur biraz da oyunu silip yuklediginizde duzelmesi oldu. Ne zamandir bu durum yasaniyor oyuna gelen guncelleme sonrasi mi? Eger oyleyse oyun kaynakli olmasi asiri muhtemel ve bu durumda yapimcilara ulasmanizi teknik destek almanizi onerebilirim. Neticede onlar bu konuda bizim bilgi iceriklerimizden fazlasina sahipler.

Dikkatimi ceken unsur biraz da oyunu silip yuklediginizde duzelmesi oldu. Ne zamandir bu durum yasaniyor oyuna gelen guncelleme sonrasi mi? Eger oyleyse oyun kaynakli olmasi asiri muhtemel ve bu durumda yapimcilara ulasmanizi teknik destek almanizi onerebilirim. Neticede onlar bu konuda bizim bilgi iceriklerimizden fazlasina sahipler.
Yok hayır. Bilgisayarı yeni topladım eski bilgisayarımda böyle bir sorun yoktu. Bu bilgisayara geçtiğimden kısa bir süre sonra başladı sorun.

Yok hayır. Bilgisayarı yeni topladım eski bilgisayarımda böyle bir sorun yoktu. Bu bilgisayara geçtiğimden kısa bir süre sonra başladı sorun.
Onceki sisteminiz ve su anki sisteminizde olan ortak parcalar nelerdir varsa? Windows kurulumunda herhangi bir problem yasandi mi? Donma sirasinda fps degeri olarak sistem ne gosteriyor cunku bu durum neticesinde olayin internet kaynakli olabilecegi aklima geliyor. Ayrica .NET frameware duzgun yuklenmemis olmasi da online oyunlarda probleme sebebiyet verebilir. Bunlardan baska onerebilecgim bir sey kalmiyor.

Onceki sisteminiz ve su anki sisteminizde olan ortak parcalar nelerdir varsa? Windows kurulumunda herhangi bir problem yasandi mi? Donma sirasinda fps degeri olarak sistem ne gosteriyor cunku bu durum neticesinde olayin internet kaynakli olabilecegi aklima geliyor. Ayrica .NET frameware duzgun yuklenmemis olmasi da online oyunlarda probleme sebebiyet verebilir. Bunlardan baska onerebilecgim bir sey kalmiyor.
Ortak parça yok hiç. Windows da temiz kuruldu. .NET yüklü değil onu yüklemeyeyi deneyeyim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı