RX 570 sıcaklığı çok fazla

Kasa fanlarınızı ayarlayın derim :D üstte fan varsa dışarı üflesin önde fan varsa içeri üflesin egzoz fanıda dışarı üflesin :D fanın ön yüzünde eğer kablo varsa dışarı üflüyordur kablo yoksa içeri üflüyordur pozisyonlarını öyle ayarlayıp tekrar bakın. D

Discord verirseniz fotoğraf atabilir miyim kasanın.
Kasa fanlarınızı ayarlayın derim :D üstte fan varsa dışarı üflesin önde fan varsa içeri üflesin egzoz fanıda dışarı üflesin :D fanın ön yüzünde eğer kablo varsa dışarı üflüyordur kablo yoksa içeri üflüyordur pozisyonlarını öyle ayarlayıp tekrar bakın. D senin kasanda ön fanların önüne çok fazla HDD braketleri geliyor ondan hava sirkülasyonu etkileniyor kasanın içinde ekran kartının önüne takılabilecek 120mm fan yeri var oraya istersen bir tane tak etkisi olur :D oda yukarı doğru üflesin:D

Discord verir misiniz ekleyim fotoğraf atarım lütfen çöp olmasını istemiyorum.

Discord verirseniz fotoğraf atabilir miyim kasanın.

Sosyal medya kullanmıyorum ama buraya atarsan yardımcı olabiliriz senin kasan büyük ihtimalle fanları zaten standart takılı gelmiştir doğru takmışlardır hava ısınmasıyla ekran kartı kendine yeteri kadar soğuk hava bulamıyordur ondan ısınıyordur. :D üstte tek fan var orayada bir tane daha fan takabilirsin bayağı etkisi olur. Ya da ekran kartını sök tak yeniden sürücüleride güncelle etkisi olur.

Sosyal medya kullanmıyorum ama buraya atarsan yardımcı olabiliriz senin kasan büyük ihtimalle fanları zaten standart takılı gelmiştir doğru takmışlardır hava ısınmasıyla ekran kartı kendine yeteri kadar soğuk hava bulamıyordur ondan ısınıyordur. :D üstte tek fan var orayada bir tane daha fan takabilirsin bayağı etkisi olur. Ya da ekran kartını sök tak yeniden sürücüleride güncelle etkisi olur.

Tamam BIOS'tan cha fan diyor onu yükseltirsem ne olur?

Tamam BIOS'tan cha fan diyor onu yükseltirsem ne olur?

O işlemci içindir. Ekran kartı için MSI afterburning izin verdigi şekilde kullanabilirsin profil atayabilirsin. Oyundayken profili aktif edersin oyun dışında kapatırsın. Kasaya iki tane 120mm fan takabilir ya da kasanı güncelleyebilirsin. Ya da ekran kartın kaç yıl oldu. Eğer 2 yıl geçtiyse termal macun yenilemen lazım:D

O işlemci içindir. Ekran kartı için MSI afterburning izin verdigi şekilde kullanabilirsin profil atayabilirsin. Oyundayken profili aktif edersin oyun dışında kapatırsın. Kasaya iki tane 120mm fan takabilir ya da kasanı güncelleyebilirsin. Ya da ekran kartın kaç yıl oldu. Eğer 2 yıl geçtiyse termal macun yenilemen lazım:D

3 ay önce 2. el aldım bunun sürücüsünün linkini bulursanız atar mısınız ben korkuyorum başka indirirsem diye.

https://www.amd.com/tr/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 hangi işletim sistemi kullanıyorsan onu indirip kurabilirsin. Ama o kart 2017 yılında çıkmış bir kart eğer termal macun değişme yapmamışsa önceki aldığın termal macunu yenilemen lazım. Kendim yaparım dersen yenilemeyi YouTube'da kartın modelini yazıp termal macun yenileme diyerek bakarak yapabilirsin yapamam dersen bir PC onarıcıdan yaptırmanı tavsiye ederim. Termal macun olarak Cooler Master MasterGel maker ya da Noctua nh termal macun tavsiye ederim:D

Teşekkür ederim sürücüleri güncelliyip tekrar deneyeceğim ve mining olur mu sizce acaba çünkü açılışta bile 60 derece ve benim kasama olacak bir fan önerir misiniz sıcaklıklar düşsün başka sorunum yok fanları bir arkada var egzozmu o bilmiyorum bir üstte var bir de en ön tarafta var.

Teşekkür ederim sürücüleri güncelliyip tekrar deneyeceğim ve mining olur mu sizce acaba çünkü açılışta bile 60 derece ve benim kasama olacak bir fan önerir misiniz sıcaklıklar düşsün başka sorunum yok fanları bir arkada var egzozmu o bilmiyorum bir üstte var bir de en ön tarafta var.

Virüs taraması yaptırabilirsin.https://www.technopat.net/sosyal/konu/bilgisayarimda-mining-yapildigini-nasil-anlayabilirim.769016/ buradaki konuya göz atabilirsin. 120mm marka model fark etmez uygun olanını al:D iki tane fan alıp bir üste bir de ekran kartı önündeki boş yere takabilirsin.

Geri
Yukarı