RX 570 sıcaklık değerleri normal mi?

Seyfoli

Hectopat
Yer
Zonguldak Kilimli
Daha fazla  
RX 570 sıcaklık değerleri normal mi? Ekran kartı: XFX RX570 8 GB.

1618258110934.png

Dosya Ekleri

• 1618258063784.png
    1618258063784.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 36
Moderatör arkadaşın yazdığı cümleye 15 derece dediği için güldün sandım, sen daha beter çıktın. UV ne zamandan beri ifan devrini yükseltmeye yarıyor :D

Merak etme dostum. UV'nin ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum. UV ile fan devri derken ben ıle'yi ve anlamında kullandım. Her zaman senin dediğin anlamda kullanmadım. Her zaman o anlamda olmayabiliyor. Yeri gelince ve anlamında da kullanılır. Moderatöre neden güldüğümü sorarsan öncelikle o bir insan ve bizden bir farkı yok. Moderatör diye doğru yazacak diye bir şey yok. Ben boştaki sıcaklıklara bakarak UV ve fan devri demesine şaşırdım. Yükte ısınmıyor olabilirdi. Boştaki değerlerin yüksek olması da zaten Core ve Memory clock değerlerinin yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Moderatöre neden güldüğümü sorarsan öncelikle o bir insan ve bizden bir farkı yok. Moderatör diye doğru yazacak diye bir şey yok. Ben boştaki sıcaklıklara bakarak UV ve fan devri demesine şaşırdım. Yükte ısınmıyor olabilirdi. Boştaki değerlerin yüksek olması da zaten Core ve Memory clock değerlerinin yüksek olmasından kaynaklanıyor.
Açıkçası boşta o denli ısınan bir kartın yükte düşük sıcaklık ile çalışması düşük bir ihtimal hocam. Başta sadece tahmine göre konuştum ve o yüzden UV ve manuel fan profili önerisi verdim. Ek olarak boşta çok bir önemi olmadığını, yükte kaç derece olduğunu sordum zaten. Ek olarak sözümün hala arkasındayım.

Yükte ve boşta görünen o sıcaklık doğru UV ve fan ayarı ile düşürülebilir. RX 570 kartların geneline UV ve fan profili gerçekten çok yarıyor.

Açıkçası boşta o denli ısınan bir kartın yükte düşük sıcaklık ile çalışması düşük bir ihtimal hocam. Başta sadece tahmine göre konuştum ve o yüzden UV ve manuel fan profili önerisi verdim. Ek olarak boşta çok bir önemi olmadığını, yükte kaç derece olduğunu sordum zaten. Ek olarak sözümün hala arkasındayım.

Yükte ve boşta görünen o sıcaklık doğru UV ve fan ayarı ile düşürülebilir. RX 570 kartların geneline UV ve fan profili gerçekten çok yarıyor.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Bende de aynı sorun vardı. Boşta iken 1365 Core 7000 Memory clock ile çalışıyordu. Aynı değerleri Valorant oynarken alıyorum bu arada. NVIDIA Denetim Masası'ndan optimum güç'e alınca sıcaklığım 12-13 derece düştü boştayken. Ancak arkadaşın bana resmen "bilgisiz" demesi benim gücüme gitti. Yoksa UV'nin ne demek olduğunu biliyorum. Rehberim bile var. Boşta sıcaklığın yüksek olması çok yüksek ihtimal dediğim olayla ilgili oluyor. Daha önce 5-6 arkadaşa denk gelmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı