RX 570 Sistem Aniden Ekran Siyah Oluyor

Shadrous

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Bu problemi 2 kez yaşadım. Uzun kullanımın ardından aniden siyah ekran geliyor. Beklemekle düzelmiyor ve bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. İlkinde oyunun ortasındaydım, ikincisinde de Technopat Sosyal üzerinden konuları dolaşıyordum. İşlemcim overclocklu fakat ilk hata overclock gerçekleştirilmeden önce oldu. Yani overclockla alakası yok. RAM'im 1.3V ile 3000 MHz overclocklu (aslı 2400 MHz - 1.2V) RAM'den kaynaklanıyor olduğunu da sanmıyorum çünkü yeni RX 570 ekran kartımı ve PSU'mu almadan önce RAM'ler hala O.C 'lu olmasına rağmen bana siyah ekran vermedi. Ama o zaman Windows v1809 vardı. Aklıma gelen 3 problem kaynağı PSU, GPU, ya da v1903 güncellemesi. v1903 Temiz kurulumla değil, Windows Update ile yapıldı.

Son düzenleme:
Büyük bir ihtimal PSU yetmiyordur. Ama güncelleme sonrası da olabilecek bir sorun. Bir tahminim daha ise; Ekran kartı driver'ını kaldır öyle takıl bilgisayarda, bir de öyle dene.

Büyük bir ihtimal PSU yetmiyordur. Ama güncelleme sonrası da olabilecek bir sorun. Bir tahminim daha ise; Ekran kartı driver'ını kaldır öyle takıl bilgisayarda, bir de öyle dene.
RAM overclock'unu kaldırsam PSU rahatlar mı?
Az önce hatayı tekrar yaşadım. Bu sefer uzun kullanım bile değildi. RAM overclock'unu kaldırıp DDU ile opsiyonel yerine önerilen driverları kuracağım.

RAM overclock'unu kaldırsam PSU rahatlar mı?
Az önce hatayı tekrar yaşadım. Bu sefer uzun kullanım bile değildi. RAM overclock'unu kaldırıp DDU ile opsiyonel yerine önerilen driverları kuracağım.
Aynen dediğin gibi yap default olsun herşey.

19.5.2 önerilen driverları kurdum. Siyah ekran problemi yaşamıyorum fakat bunda da renk kırılmaları oynuyor. Mosmor bir görüntü veriyor. Problemin GPU'dan olduğuna eminiz ama artık.
Çok doğru. Sen yine de bilgisayarcıya git, anakarttaki ekran kartı girişini kontrol ettir oradan da bir sorun çıkma ihtimali var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı