RX 570 sistem Apex Legends açılınca kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Bu nedir arkadaşım? RX 570 4 GB sistem ile menüde 10 FPS alıyorum ve oyunda ilk atladığımda aşırı bir şekilde drop oluyor. Bu sorun benden mi kaynaklı? Darboğaz yok ve RAM yeterli. Steam versiyonu. Drop geçince 100 FPS oynuyorum. Oyunu alta alamıyorum aşırı yavaşlıyor. Oyundan çıkıyorum yine yavaşlıyor. Ne yaparsam yapayım Apex işin içine dahil olur olmaz bilgisayar yavaşlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adamda da 8 GB RAM aynı işlemci aynı ekran kartı var kasmıyor High ayarda 60 FPS oynuyor.
SSD ya da RAM ile ilgili değil.
Bende de kasıyordu sildim tekrar yükledim düzeldi. Ama bu bende oldu belki sende de olabilir.

8 GB RAM ve SSD yoksunluğu drop sebebinin net cevabı.

Yanlış bilgilendirme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Adamda da 8 GB RAM aynı işlemci aynı ekran kartı var kasmıyor High ayarda 60 FPS oynuyor.

Yanlış bilgilendirme.
Bu videoya ben de baktım fakat doğru bir video değil bu. Bu kadar düşük FPS almıyorum ben. Neredeyse en yüksekte oynuyorum. Ek olarak bende AF versiyon var. Yaklaşık +10 FPS daha iyi. Ve adamda 16 GB RAM var.

Bu videoya ben de baktım fakat doğru bir video değil bu. Bu kadar düşük FPS almıyorum ben. Neredeyse en yüksekte oynuyorum.
Ek olarak bende AF versiyon var. Yaklaşık +10 FPS daha iyi
Hocam aklıma farklı bir fikir geldi. Eğer Fullscreen ise Windowed yap. Ya da tam tersi. Olmayabilir ancak denemekte fayda var.

Bende de kasıyordu sildim tekrar yükledim düzeldi. Ama bu bende oldu belki sende de olabilir.

Yanlış bilgilendirme.

Hocam ben kendimden biliyorum bilgisayarımı ilk aldığım zaman 8 GB RAM'di yanına bir 8daha koyup Dual Channel yaptım ve drop sorunum ve FPS sorunum ortadan kalktı ayrıca videodaki arkadaş RAM'leri Dual Channel olarak kullanıyor ki bu da FPS'ye ve drop sorununa büyük bir etki sağlamış.

Hocam ben kendimden biliyorum bilgisayarımı ilk aldığım zaman 8 GB RAM'di yanına bir 8daha koyup Dual Channel yaptım ve drop sorunum ve FPS sorunum ortadan kalktı ayrıca videodaki arkadaş RAM'leri Dual Channel olarak kullanıyor ki bu da FPS'ye ve drop sorununa büyük bir etki sağlamış.
Yine de dediğim gibi hocam Solo Channel 8 GB RAM ile hiçbir sorun yaşamadan oynamıştım zamanında ( 1.5 ay önce). Arkadaşa masrafsız çözüm bulmaya çalışıyorum o yüzden.

Evet. Steam'den oynuyorum. Steam versiyonunda varmış böyle zaten sorunlar.

Steam'den oynuyorsan normal bunlar ileride güncellemeler gelir. Sen genede RAM al için rahat etsin. Ama bu RAM'le çözülcek bir şey değil. SSD'de alabilirsin yakın zamanda sistem hızlanır.

Geri
Yukarı