RX 570 sistem bellekleri görmüyor

Quetzral

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x8gb DDR3 1600 mhz ram çalışan 2x4gb ddr3 1151 mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung Qvo 870
Ekran kartı
Sapphire RX 570 nitro+ yedek olarak r9 270
Anakart
Asus M5a97 le r2.0
İşlemci
Amd FX 8350
Bilgisayarıma yakın zamanda bir BIOS güncellemesi yaptım daha doğrusu eski sürüme döndüm çünkü RAM'lerimin 1 tanesi kasa temizleme sonrası çalışmıyordu. Neyse sonrasında güncelleme oldu bitti bilgisayar açıldı görüntü yok. Çok şey denedikten sonra en sonunda yazılımı bozuldu sanıp bilgisayarciya gönderdim o da usenmis sanırım bir şey yapmadan yapamayız deyip geri verdi. Öylesine eski RAM'lerimi deneyeyim derken bir tanesini taktım bilgisayar açıldı şok oldum. Sonrasında diğer eski RAM'i taktım yine aynısı oldu bu sırada da ekran kartının fanları dönmüyordu. Sonra yine tek RAM denedim yine çalışmıyor en azından bir umut var ama çözümünü bulamadım. Ve ayrıca şu anki RAM'lerim normalde 1600 MHz eski RAM'lerim 1151 MHz tarzı bir şeydi eski RAM'leri takınca 1600 MHz gösterdi.

R9 270 ile birlikte RAM'leri dener misiniz?

Olmadı ama fanları döndü sonrasında RX 570'i taktım onun fanları dönmedi.

R9 270'in fanları dönüyor RX 570'in dönmüyor normalde dönerdi neyse ona takilmazsak RAM'i okumuyor tahminimce BIOS guncellemsinde RAM'ler ilr ilgili bir şey yaptı ve RAM'leri bozdu.

R9 270'in fanları dönüyor RX 570'in dönmüyor normalde dönerdi neyse ona takilmazsak RAM'i okumuyor tahminimce BIOS guncellemsinde RAM'ler ilr ilgili bir şey yaptı ve RAM'leri bozdu.

Bir de kontrol ettim R9 270 bayağı ısınmış yani çalışıyor ama RAM'leri okumuyor sanırım keşke başka RAM takıp denemeseydim.

Gözünüzü seviyim yardım edin.

Son düzenleme:
Calısan RAM'i cıkar, ucunu yumusak bir silgiyle sil ve CPU'ya uzak olan sokete tak calıstır.

Dediğiniz gibi yaptım ama en uzaktaki slotum çalışmıyor eskiden çalışıyordular ama zamanla bozuldular sanırım 2. slot ve 3. slot çalışıyordu ama 3. slot da çalışmadı tek 2. slot çalışıyordu onda da son bir kez görüntü aldım sonrasında başka RAM denedim ve daha görüntü alamadım.

Dediğiniz gibi yaptım ama en uzaktaki slotum çalışmıyor eskiden çalışıyordular ama zamanla bozuldular sanırım 2. slot ve 3. slot çalışıyordu ama 3. slot da çalışmadı tek 2. slot çalışıyordu onda da son bir kez görüntü aldım sonrasında başka RAM denedim ve daha görüntü alamadım.

4. slot varsa onda dene bir de. Anakart arızası gibi duruyor problemin zaten.

Calısan RAM'i cıkar, ucunu yumusak bir silgiyle sil ve CPU'ya uzak olan sokete tak calıstır.

Ben en çok RX 570'in fanlarının calismamasina takıldım normalde BIOS pilini çıkartıp taktigimda çalışıyordu fanları ama arkadan bilgisayarı kapatınca tekrar gidiyordu ama şu an hiç yok.

4. slot varsa onda dene bir de. Anakart arızası gibi duruyor problemin zaten.

Dediğim slot zaten 4. slot az önce sizin dediğiniz.

Yaptığım ufak bir araştırmada sanırım kullandığım anakartin bu sürümünde böyle bir durum olduğunu görmüştüm.

Anakartın veya PSU arızalı.

BIOS güncelleme yaptıktan sonra yaşandı ama bu durum.

Yaptığım bir araştırmada BIOS guncelleme sonrası her şeyi baştan taramasiyla bu sürümde bir şeyleri galiba görmüyordu bir kere eski RAM'i deneyince gördüm sadece.

He bir de R9 270 ile denediğimde PCI girişine taktigimda bir ışık yanıyor Power'dan güç alıp almadığına dair PSU kablosunu taktigimda yeşil yanıyor yani elektrik aliyordu 6 pinli 2 tane PSU kablosunu denedim ikisi de çalışıyordu. Ve R9 270'in fanları da dönüyor hatta ısınıyor bilemiyorum.

Son düzenleme:
Yaptığım ufak bir araştırmada sanırım kullandığım anakartin bu sürümünde böyle bir durum olduğunu görmüştüm.

BIOS güncelleme yaptıktan sonra yaşandı ama bu durum.

Yaptığım bir araştırmada BIOS guncelleme sonrası her şeyi baştan taramasiyla bu sürümde bir şeyleri galiba görmüyordu bir kere eski RAM'i deneyince gördüm sadece.

He bir de R9 270 ile denediğimde PCI girişine taktigimda bir ışık yanıyor Power'dan güç alıp almadığına dair PSU kablosunu taktigimda yeşil yanıyor yani elektrik aliyordu 6 pinli 2 tane PSU kablosunu denedim ikisi de çalışıyordu. Ve R9 270'in fanları da dönüyor hatta ısınıyor bilemiyorum.

Hocam cok karısık anlatıyorsun, problem 1 iken 10 oluyor. Bastan sade bir bicimde yazar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı